Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
05:51 22 10 2020 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

#alegerilocale2020 Ce primari au fost aleși în localitățile județului Constanța

ro

27 Sep, 2020 23:26 12876 Marime text


UPDATE: La închiderea ediției, conducerea PNL Constanța a anunțat că vor contesta rezultatul alegerilor pentru primar în localitățile Costinești și Corbu.


Locuitorii județului Constanța și-au ales  azi, 27 septembrie 2020, primarii, consilierii locali, președintele de consiliu județean și consilierii județeni pentru următorii patru ani în cadrul alegerilor locale 2020.

Iată primarii aleși în localitățile județului Constanța:
  • Nicoleta Vrabie, primar al comunei Peștera
  • Stelian Gheorghe, primar al localității Topraisar
  • Scupra George, primar al localității Ovidiu
  • Georgescu Daniel, primar al localității Limanu
  • Mitroi Florin, primar al localității Valu lui Traian
  • Beiu Ion, primar al localității Saligny
  • Gheorghe Moldovan, primar al localității Albești
  • Dulgheru Viorel, primar al localității Cuza Vodă
  • Grameni Gheorghe, primar al localității Mihai Viteazu
  • Timofte Dumitru, primar al localității Nicolae Bălcescu
  • Neague Magdalena, primar al localității Bărăganu
  • Viorel Ionescu, primar al localității Hârșova
  • Dan Marian, primar al localității Deleni
  • Robert Șerban, primar al localității Eforie
  • Cristian Radu, primar al localității Mangalia
  • Mariana Gâju, primar al localității Cumpăna
  • Reșit Taner, primar al localității Tuzla
  • Valentin Vrabie, primar al localității Medgidia
  • Petre Urziceanu, primar al localității Negru Vodă
  • Belu Ancuța, primar al localității Mihail Kogălniceanu
  • Tudorache Iulian, primar al localității Crucea
  • George Ionașcu, primar al localității Mircea Vodă
  • Dumitru Guriță, primar al localității Mereni
  • Viorel Mitrana, primar al localității 23 august
  • Oprea Ion, primar al localității Săcele
  • Tufa Anica, primar al localității Gârliciu
  • Dumitru Jeanu-Costinești,
  • Florin Chelaru-Năvodari;
  • Constantin Baltă-Topalu;
  • Maricel-Cîrjaliu-Agigea.
  • Nicu Ioniță  - Horia
  • Iulian Soceanu - Techirghiol
  • Vasile Lumânare - Corbu
  • Eugen Berbec - Vulturu
  • Dumitru Timofte - Nicolae Bălcescu
  • Ionuț Șerbu - Ciocârlia
  • Cicilia Șerbănescu - Adamclisi
  • Neamțu Mihalache - Rasova
  • Cati Hristu - Cogealac
  • Dumitru Chiru - Lumina
  • MIhai Ionescu - Istria

Sursă foto (cu rol ilustrativ): Arhivă ZIUA de Constanța
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii