Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
15:06 26 03 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Acvarom Instal SRL controlată de o femeie de afaceri din Constanța, preluată integral de o companie din Bihor

ro

26 Mar, 2026 13:52 158 Marime text

 

sursa foto: Freepick.com

Societatea Acvarom Instal SRL, trece printr-o schimbare de proprietar și management. Vasilica Zorica cu domiciliul în Constanța, asociat unic și administrator al firmei, a decis cesionarea integrală a părților sociale către compania Mygreenconcept SRL, o entitate juridică cu sediul în județul Bihor.

Tranzacția a fost oficializată după obținerea acordului din partea First Bank SA, instituție cu care Acvarom Instal are în derulare mai multe contracte de credit, inclusiv finanțări prin programul IMM Invest Plus. Cesiunea celor 22 de părți sociale, reprezentând 100% din capitalul social, marchează ieșirea din afacere a fondatoarei Vasilica Zorica.

Odată cu schimbarea acționariatului, structura de conducere a suferit modificări importante:

Vasilica Zorica a fost revocată din funcție, primind descărcarea de gestiune pentru activitatea depusă.

Funcția de administrator, cu puteri depline, a fost preluată de Radu-Bogdan Urda, reprezentantul legal al noii firme. Acesta a primit un mandat valabil pentru o perioadă de 4 ani.


Noul proprietar, Mygreenconcept SRL, are sediul în localitatea Tăut, județul Bihor, și preia astfel controlul asupra operațiunilor firmei constănțene, păstrând sediul social al acesteia pe strada Călărași din municipiul Constanța.

Modificările au fost deja înregistrate la Oficiul Registrului Comerțului.

 

 
Despre Acvarom Instal SRL

Firma Acvarom Instal SRL din Mogoșoaia, a fost înființată la data de 23.08.2013 și are ca obiect principal de activitate codul CAEN 8123 - Alte activități de curățenie.

Cifra de afaceri Acvarom Instal SRL a fost de 8.445.932 lei în anul 2024, cu un profit de 4.587.219lei.

Comparativ cu anul anterior, compania a înregistrat o creștere a cifrei de afaceri cu 95,06%.


Acvarom Instal SRL a raportat 44 angajați în anul 2024.

Acționar este SCA Pavel, Berbecariu și Asociații - Fiduciar al părților sociale deținute de Mygreenconcept SRL, pentru o perioada de 10 ani începând cu data de 14.10.2025.

Administrator este Urda Radu-Bogdan. Acesta este asociat și administrator la Mygreenconcept SRL, Arhitek Residence SRL, Vestsal Solution SRL, asociat la Pestisani Wind Power SRL, administrator la Transoptic Baurom SRL, Tiragram SRL, Louis Premium Residence SRL.
 
 
Despre Mygreenconcept SRL

Firma Mygreenconcept SRL din Tăut, a fost înființată la data de 10.08.2012 și are ca obiect principal de activitate codul CAEN 7732 - Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții.

Cifra de afaceri Mygreenconcept SRL a fost de 1.849.786 lei în anul 2024, cu un profit de 456,145 lei.

Comparativ cu anul anterior, compania a înregistrat o scădere a cifrei de afaceri cu 12,33%.

Mygreenconcept SRL a raportat un angajat în anul 2024.

Asociat unic și administrator este Urda Radu Bogdan.


PRECIZĂRI:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menționează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare și protecția datelor cu caracter personal.


Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.


Pentru documentarea acestui articol s-au folosit informații și de pe platforma termene.ro.


Citește și:

Firma ConstanțaSchimbări importante în The Barber Room NZR - SRL. Cine este noul unic asociat

 
 
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii