Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
12:01 31 08 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Licitații Constanța Primăria Lumina organizează licitație publică pentru închiriere de teren și imobile pentru parcare de trafic greu. Iată când are loc! (DOCUMENT)

ro

31 Aug, 2026 11:18 147 Marime text
Primăria Comunei Lumina, județul Constanța
Primăria Lumina organizează licitație publică privind închirierea terenului intravilan, cu destinație „Parcare de trafic greu”,cu o suprafață de 7.500 mp.

Potrivit licitatiapublica.ro, pe aceasta se află o platformă betonată pe suprafața de 6.726 mp și o anexă - cabină portar cu suprafața construită 53 mp, situate în satul Lumina, Șoseaua Tulcei nr. 122A, din județul Constanța, aparținând domeniului public al comunei Lumina.

Adresa la care trebuie depuse ofertele este Comuna Lumina, Compartimentul Informare Cetățeni, satul Lumina, comuna Lumina, Str. Mare nr. 170, județul Constanța.

Informațiile generale privind obiectul ce urmează să fie închiriat prin licitație publică:  

Teren intravilan cu destinație Parcare de trafic greu, în suprafață de 7.500 mp, platformă betonată de 6.726 mp și cabină portar de 53 mp, situate în satul Lumina, Șoseaua Tulcei nr. 122A, județul Constanța, înscrisă în cartea funciară sub nr. 110086.

Închirierea imobilului se va face conform O.U.G. nr. 57/2019 privind Codul administrativ și conform H.C.L. Lumina nr. 94 din data de 30 iunie 2026.

Costul și condițiile de plată pentru obținerea acestui exemplar este de 1.000 lei/exemplar și se achită cu numerar la casieria Comunei Lumina.


Denumirea, adresa, numărul de telefon, fax și/sau adresa de e-mail ale instanței competente în soluționarea litigiilor apărute și termenele pentru sesizarea instanței: Secția de Contencios Administrativ a Tribunalului Constanța, municipiul Constanța, str. Traian nr. 31, județul Constanța, telefon 0241/617.183, fax 0241/617.413, e-mail: tr-ct-contencios-reg@just.ro

Calendarul privind licitația:

Data limită privind solicitarea clarificărilor are loc până la 11 septembrie 2026, ora 14:00.

Data limită de depunere a ofertelor este 21 septembrie 2026, ora 16:00.

Data și locul la care se va desfășura ședința publică de deschidere a ofertelor este 23 septembrie 2026, ora 11:00, la sediul primăriei Lumina, Str. Mare nr. 170.




PRECIZĂRI:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Citește și:
Licitații ConstanțaPrimăria Mangalia investește peste 570.000 de lei în echipamente medicale moderne pentru ambulatoriul spitalului municipal (DOCUMENT)

Ti-a placut articolul?

Comentarii