11:49 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Ianis Hagi a ratat un penalty pentru Fiorentina

19 Oct, 2016 21:27 1888 Marime text
Ianis Hagi, în vârstă de 18 ani, a ratat un penalty în meciul Fiorentina - Cagliari, disputat, astăzi, în competiţia de juniori a Cupei Italiei, informează România TV.

Ianis Hagi a jucat 84 de minute şi a ratat lovitura de pedeapsă în minutul 29, la scorul de 0-0. Fiorentina a câştigat, totuşi, meciul cu 2-0. Golurile partidei au fost marcate de Mlakar, în minutul 65, şi Sottil, în minutul 90+4.

În urma victoriei de astăzi, Fiorentina s-a calificat în optimile de finală ale competiţiei, fază în care va întâlni echipa de tineret a lui Juventus Torino.

Ianis Hagi a înscris trei goluri în cele patru meciuri disputate pentru Fiorentina Primavera şi a fost de mai multe ori în lotul echipei mari a toscanilor la meciurile din Serie A, dar nu a apucat să debuteze pentru echipa pregătită de Paulo Sousa.

Sursa foto: România TV