08:45 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Glasgow Rangers a învins Lyon cu 2-0. Ambele goluri, marcate de Ianis Hagi

17 Jul, 2020 07:21 3218 Marime text
  • Internaționalul constănțean Ianis Hagi participă cu Glasgow Rangers la Trofeul Veolia

Glasgow Rangers, echipa scoțiană la care joacă Ianis Hagi, a învins Lyon într-un meci amical, scor 2-0, iar ambele reușite ale partide i-au aparținut internaționalului constănțean.

Ianis, care a fost titular, a înscris în decurs de numai cinci minute (20, 25), învingându-l de fiecare dată pe colegul său de la Naționala României Ciprian Tătărușanu.

Cele duă formații s-au întâlnit în cadrul unui turneu amical din Franța, Trofeul Veolia, la care mai participă Nice și Celtic, care au remizat, 1-1, în meciul direct.

Sâmbătă, se joacă Rangers - Nice (de la ora 19.15) și Lyon - Celtic (dela ora 21.45).

Felicitări, Ianis!

Internaționalul Ianis Hagi a marcat cele două goluri ale victoriei echipei Rangers FC în meciul cu lympique Lyon, pentru care a evoluat și Ciprian Tătărușanu. Ianis a înscris în min. 20 și 25, în chiar prima partidă susținută de el și de formația scoțiană după o pauză de aproximativ patru luni!

Felicitări, Ianis. si mult succes în continuare!, este mesajul fostei echipe a fiului lui Gică Hagi, FC Viitorul.

Sursa foto: Facebook (Rangers FC)