03:21 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Eşec usturător al Stelei cu Manchester City! „Surpriza” de la începutul partidei

16 Aug, 2016 23:43 2174 Marime text
În această seară, Steaua a fost surclasată de Manchester City cu scorul de 5-0 (2-0), pe Arena Națională din Bucureşti, în prima manșă a play-off-ului Ligii Campionilor la fotbal.

Steliștii au avut parte de o „surpriză” la începutul partidei cu Manchester City. Tribuna a doua a stadionului a fost acoperită de mesajul „Doar Dinamo București". Surse apropiate fanilor dinamoviștii susțin că un clip care arată modul în care a fost realizată farsa va fi publicat de membrii galeriei lui Dinamo, cel târziu mâine, anunţă gsp.ro.

Manchester City a atacat și a avut marii ocazii. În minutul 49, Nolito a marcat cu un șut din trei metri, după ce De Bruyne i-a pasat excelent, printre patru steliști, conform sursei citate. De asemenea, în minutele 78 și 89, Aguero a mai punctat de două ori și a stabilit scorul final de 5-0 pentru Manchester City.

Conform Agerpres, au evoluat următoarele echipe:

Steaua: 1. Florin Niță — 44. Gabriel Enache, 4. Gabriel Tamaș, 13. Alin Toșca, 15. Marko Momcilovic — 20. Vlad Achim (55. Alexandru Bourceanu, 46), 11. Muniru Sulley (23. Ovidiu Popescu, 67) — 77. Adrian Popa, 10. Nicolae Stanciu (căpitan), 5. Jugurtha Hamroun — 14. Bojan Golubovic (9. Alexandru Tudorie, 46). Antrenor: Laurențiu Reghecampf.
Rezerve neutilizate: 12. Valentin Cojocaru — 3. Bogdan Mitrea, 19. Adnan Aganovic, 24. Dan Popescu.

Manchester City: 13. Willy Caballero — 5. Pablo Zabaleta (căpitan; 3. Bacary Sagna, 70), 24. John Stones, 30. Nicolas Otamendi, 11. Aleksandar Kolarov (22. Gael Clichy, 75) — 25. Fernandinho, 21. David Silva — 9. Nolito, 17. Kevin De Bruyne (6. Fernando, 79), 7. Raheem Sterling — 10. Sergio Aguero. Antrenor: Josep Guardiola.
Rezerve neutilizate: 1. Joe Hart — 18. Fabian Delph, 15. Jesus Navas, 72. Kelechi Iheanacho.