07:54 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie cu emoții HCM s-a impus în derby-ul cu Potaissa Turda

11 Mar, 2013 00:00 1077 Marime text
Campioana României la handbal masculin, HCM Constanța (liderul clasamentului  Ligii Naționale), a câștigat cu 26-25 (16-11) meciul de aseară, din deplasare, cu Potaissa Turda (a doua clasată înaintea partidei). Cu cinci etape înainte de finalul campionatului, HCM a mai făcut un pas, mare, către obținerea titlului, având 31 de puncte (cu cinci mai mult decât ocupanta locului secund, Știința Bacău). Victoria cu Potaissa a fost una cu emoții pe final, în care gazdele au alergat după egalare. HCM a avut cinci goluri avans la pauză, iar pe parcursul reprizei a doua s-a distanțat și la nouă goluri (24-15), însă relaxarea prematură era să o coste, Potaissa apropiindu-se amenințător și punând în pericol victoria oaspeților, în ultimul minut.

Sursa foto: sptfm.ro