20:25 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Se vor întâlni şi în Liga a III-a FC Viitorul II, succes clar în meciul cu Axiopolis Cernavodă

15 Aug, 2016 00:00 1110 Marime text

Stadionul Orăşenesc din Ovidiu a găzduit sâmbătă meciul amical dinte echipele de Liga a III-a FC Viitorul II şi Axiopolis Cernavodă (nou-promovată). Partida s-a încheiat cu succesul formaţiei pregătite de Cristian Cămui şi Vasile Mănăilă, FC Viitorul II, scor 3-0 (2-0). Golurile au fost marcate de Mircea Manole (24), Alexandru Măţan (30 - din penalty) şi Cătălin Alexe (90). FC Viitorul II a jucat cu: Dur-Bozoancă (60 Căbuz) - Boboc (20 An. Rusu), Băluţă, Piciu, Panait - Ciobanu, B. Vasile (46 Neniţă), Manole (75 Cicâldău) - Fotescu (46 Alexe), C. Ene (75 Stoica), Măţan (75 Cruceru).

De cealaltă parte, tehnicienii lui Axiopolis, Vasile Enache, Vasile Gheorghe şi Dobrin Chirilă, au început meciul în formula: G. Celnicu - Metcher, Enache, Lefterică, C. Hristu - Moldoveanu, Buhuş, Benghea, M. Hristu - Husein - Antip. În minutul 35, M. Hristu a fost înlocuit cu Moise, la pauză a intrat pe teren Dumitrescu (care i-a luat locul lui Antip), iar pe parcursul reprizei secunde au jucat şi Nanu - Ivan, Regep şi Rădoi, echipa din Cernavodă confruntându-se în acest moment cu mai multe accidentări.