08:41 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipa națională s-a calificat în sferturile Campionatului European miniEURO 2015

26 Sep, 2015 00:00 1508 Marime text
Selecționata de minifotbal a României, deținătoarea titlului continental, s-a calificat, ieri, în sferturile de finală ale miniEURO 2015 de la Vrsar (Croația). Asta după ce a dispus de Israel cu scorul de 2-0 (1-0).

Cele două goluri au fost marcate de Gabriel Tănase în minutul 14 și de Gabriel Cosmin Crăciun în minutul 34.

Astăzi, începând cu ora 10.00 (ora României),echipa națională va înfrunta formația Sloveniei, într-o reeditare a finalei ediției trecute a competiției, câștigată de România, anul trecut, la Herceg Novi (Muntenegru), cu 1-0, prin golul marcat de Crăciun.

Astăzi sunt programate și semifinalele și finalele.

Slovenia a trecut în optimi de Slovacia cu scorul de 2-1.

România a câștigat toate cele cinci ediții de până acum ale Campionatului European de minifotbal: 2010 - în Slovacia, 2011 - în România, 2012 - în Republica Moldova, 2013 - în Grecia și 2014 - în Muntenegru.

Sursa foto: cronicaromana.net