Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
04:34 17 12 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Academia Hagi s-a calificat în semifinalele Cupei Hagi Danone

ro

03 Jun, 2017 14:41 1324 Marime text
Astăzi s-au încheiat confruntările din faza grupelor din cadrul turneului final al Cupei Hagi Danone Under-12 (născuți după 1 ianuarie 2005).

Academia Hagi a reușit un parcurs excelent și a pătruns în semifinalele competiției după ce a câștigat Grupa B fără să primescă vreun gol!

Program Cupa Hagi Danone 2017

Joi, 1 iunie 2017:

ora 10.00: FCSB București – Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca 1-0 (etapa I, Grupa A)

ora 10.00: Luceafărul Cluj – Școala Nr.11 "Mihai Eminescu" Pitești 2-2 (etapa I, Grupa A)

ora 10.30: Dinamo București – Școala "George Coșbuc" Sighetu Marmației 2-0 (etapa I, Grupa A)

ora 12.00: Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca – Școala "George Coșbuc" Sighetu Marmației 1-1 (etapa a II-a, Grupa A)

ora 12.00: Școala Nr.11 "Mihai Eminescu" Pitești – Dinamo București 0-2 (etapa a II-a, Grupa A)

ora 12.30: FCSB București – Luceafărul Cluj 0-1 (etapa a II-a, Grupa A)

ora 17.00: ACADEMIA HAGI – Școala Nr.7 "Sf. Maria" Timișoara 7-0 (etapa I, Grupa B) - au marcat: Banu 2, Tănase 2, Mazilu, Caragea, Borza

ora 17.00: Kinder Tg. Mureş – Școala "Mihai Eminescu" Craiova 2-0 (etapa I, Grupa B)

ora 17.30: CSU Craiova – Școala Nr.309 București 6-0 (etapa I, Grupa B)

ora 19.00: Școala Nr.7 "Sf. Maria" Timișoara – Școala Nr.309 București 1-1 (etapa a II-a, Grupa B)

ora 19.00: Școala "Mihai Eminescu" Craiova – CSU Craiova 1-3 (etapa a II-a, Grupa B)

ora 19.30: ACADEMIA HAGI – Kinder Tg. Mureş 0-0 (etapa a II-a, Grupa B)

Vineri, 2 iunie 2017:

ora 10.00: Luceafărul Cluj – Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca 7-0 (etapa a III-a, Grupa A)

ora 10.00: Dinamo București – FCSB București 0-0 (etapa a III-a, Grupa A)

ora 10.30: Școala "George Coșbuc" Sighetu Marmației – Școala Nr.11 "Mihai Eminescu" Pitești 0-3 (etapa a III-a, Grupa A)

ora 12.00: Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca – Școala Nr.11 "Mihai Eminescu" Pitești 0-2 (etapa a IV-a, Grupa A)

ora 12.00: FCSB București – Școala "George Coșbuc" Sighetu Marmației 1-0 (etapa a IV-a, Grupa A)

ora 12.30: Luceafărul Cluj – Dinamo București 0-0 (etapa a IV-a, Grupa A)

ora 17.00: Kinder Tg. Mureş – Școala Nr.7 "Sf. Maria" Timișoara 1-0 (etapa a III-a, Grupa B)

ora 17.00: CSU Craiova – ACADEMIA HAGI 0-6 (etapa a III-a, Grupa B) - au marcat: Mazilu - FOTO 3, Sandu, Caragea, Tănase

ora 17.30: Școala Nr.309 București – Școala "Mihai Eminescu" Craiova 5-2 (etapa a III-a, Grupa B)

ora 19.00: Școala Nr.7 "Sf. Maria" Timișoara – Școala "Mihai Eminescu" Craiova 1-2 (etapa a IV-a, Grupa B)

ora 19.00: ACADEMIA HAGI – Școala Nr.309 București 2-0 (etapa a IV-a, Grupa B) - au marcat: Mazilu, Sandu

ora 19.30: Kinder Tg. Mureş – CSU Craiova 0-3 (etapa a IV-a, Grupa B)

Sâmbătă, 3 iunie 2017:

ora 10.00: Dinamo București – Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca 4-0 (etapa a V-a, Grupa A)

ora 10.00: Școala "George Coșbuc" Sighetu Marmației – Luceafărul Cluj 0-4 (etapa a V-a, Grupa A)

ora 10.30: Școala Nr.11 "Mihai Eminescu" Pitești – FCSB București 2-1 (etapa a V-a, Grupa A)

ora 11.00: CSU Craiova – Școala Nr.7 "Sf. Maria" Timișoara 3-0 (etapa a V-a, Grupa B)

ora 11.00: Școala Nr.309 București – Kinder Tg. Mureş 2-1 (etapa a V-a, Grupa B)

ora 11.30: Școala "Mihai Eminescu" Craiova – ACADEMIA HAGI 0-6 (etapa a V-a, Grupa B) - au marcat: Mazilu 3, Banu, Caragea, Borza


Clasament final Grupa A: 1.Luceafărul Cluj 11p (golaveraj 14-2), 2.Dinamo București 11p (golaveraj 8-0), 3.Școala Nr.11 "Mihai Eminescu" Pitești 10p, 4.FCSB 7p, 5.Școala "George Coșbuc" Sighetu Marmației 1p (golaveraj 1-11), 6.Liceul de Informatică "Tiberiu Popovici” Cluj-Napoca 1p (golaveraj 1-15).

Clasament final Grupa B: 1.ACADEMIA HAGI 13p, 2.CSU Craiova 12p, 3.Școala Nr.309 București 7p, 4.Kinder Tg. Mureș 7p, 5.Școala "Mihai Eminescu" Craiova 3p, 6.Școala Nr.7 "Sf. Maria" Timișoara 1p.

Duminică, 4 iunie 2017:

ora 10.00 – Semifinala 1: Luceafărul Cluj – CSU Craiova
ora 11.00 – Semifinala 2: ACADEMIA HAGI – Dinamo București
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 – FINALA

În faza grupelor s-a jucat 1 repriză x 20 de minute. În semifinale și finală se vor juca 2 reprize x 25 minute.

Campioana va reprezenta România la turneul final Danone Nations Cup de la New York (22-24 septembrie 2017), unde se va lupta pentru trofeul suprem alături de alte 31 de echipe naționale din întreaga lume.

Lotul Academiei Hagi 2005 care participă la Cupa Hagi Danone 2017: Rafael Munteanu, Vlad Răfăilă - portari; Mario Aioanei, Luca Banu, Andrei Călin, Adrian Caragea, Adrian Mazilu, Bogdan Chiper, George Tănase, Dimitris Cocot, Vlad Sandu, Andrei Borza - jucători de câmp. Antrenor: Ștefan Sandu.
 
Sursa foto: fcviitorul.ro

Ti-a placut articolul?

Comentarii