Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
11:24 27 05 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Iată lista completă! Directorii şcolilor, ai liceelor şi ai colegiilor din Constanţa, evaluaţi. Câte capete vor cădea?

ro

14 Jul, 2016 00:00 6191 Marime text


203 directori din unităţile de învăţământ din Constanţa, grădiniţe, şcoli gimnaziale, licee teoretice, licee tehnologice şi colegii sunt evaluaţi între 11 iulie şi 5 august.
 
Pe data de 8 august, inspectorii evaluatori vor realiza rapoartele sintetice în urma inspecţiilor de evaluare din şcoli şi vor centraliza rezultatele evaluării. Ulterior, pe 9 şi 10 august, Consiliul de Administraţie al ISJ Constanţa va analiza rezultatele evaluării şi va stabili punctajele finale şi acordarea calificativelor. Inspectorii şcolari pentru Management instituţional, inspectorul pentru Dezvoltarea resurselor umane şi consilierul juridic vor emite deciziile între 11 şi 13 august.
 
„Evaluarea anuală a activităţii manageriale a directorilor/directorilor adjuncţi ai unităţilor de învăţământ preuniversitar se declanşează anual prin autoevaluare, oferind posibilitatea directorului şi directorului adjunct evaluat de a-şi aprecia activitatea managerială desfăşurată în anul şcolar pentru care urmează a fi evaluat. Raportul de autoevaluare va fi întocmit structurat, cu elemente concrete care constituie dovezi privind îndeplinirea indicatorilor de performanţă pe fiecare domeniu şi funcţie din fişa de evaluare anuală.
 
În raportul de autoevaluare se vor menţiona şi activităţile realizate în afara fişei individuale a postului în domeniul învăţământului, precum şi alte activităţi solicitate de conducerea unităţii de învăţământ (consiliul de administraţie) sau de organele ierarhic superioare. În raportul de autoevaluare vor fi cuprinse şi propuneri din partea celor evaluaţi pentru un feedback privind îmbunătăţirea sistemului de evaluare în conformitate cu legislaţia în vigoare“, au precizat reprezentanţii ISJ Constanţa.

Licee teoretice

Piştea Manuela Cornelia - Liceul Teoretic „Ioan Cotovu“ Hârşova;
Petre Floriana - Liceul Teoretic Mihail Kogălniceanu;
Svinarciuc Liliana - Liceul Teoretic „Decebal“; Călin Laurenţia - Liceul Teoretic „George Emil Palade”;
Nistor Viorica - Liceul Teoretic „Anghel Saligny“ Cernavodă;
Cojocaru Apostolachi Anca Mihaela - Liceul Teoretic „Carmen Sylva“ Eforie Sud;
Coiciu Mihai - Liceul Teoretic „Emil Racoviţă“ Techirghiol;
Crăcea Elena - Liceul Teoretic „George Călinescu“;
Furtună Marius - Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu“ Medgidia;
Cernăianu Sorin - Liceul Teoretic Murfatlar;
Papa Olguţa - Liceul Teoretiv Cobadin;
Linea Iuliana - Liceul Teoretic „Lucian Blaga“;
Văduva Irina - Liceul Teoretic Băneasa;
Duda Monica Claudia - Liceul „Regele Carol I“ Ostrov;
Szemerjai Andrei - Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“;
Anghel Cristina - Liceul Teoretic „Ovidius“;
Palas Natalia - Liceul Teoretic Negru Vodă;
Pătrînoiu Luminiţa - Liceul Teoretic „Callatis“ Mangalia;
Caracoti Constantin - Liceul Teoretic „Traian“

Colegii 

Ciobotaru Anamaria - Colegiul Naţional Pedagogic „Constantin Brătescu“;
Nicoară Vasile - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“;
Anghel Vasile - Colegiul Tehnic „Pontica“;
Vasilescu Rodica Lenuţa - Colegiul Tehnic „Nicolae Titulescu“ Medgidia;
Târnă Anghelina - Colegiul Agricol Poarta Albă;
Mihai Mihaela - Colegiul Tehnic „Vasile Pârvan“;
Mologani Accan - Colegiul Naţional „Kemal Ataturk“ Medgidia;
Beznea Mihaela - Colegiul „Dobrogea“ Castelu;
Dima Adriana - Colegiul Comercial „Carol I“;
Dumitraşcu Cornel - Colegiul Tehnic „Tomis“;
Gevat Nejdet Izmet - Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“;
Negreţ Iuliana - Colegiul Tehnic de Marină „Al. I. Cuza“;
Niţu Claudia - Colegiul Tehnic Energetic Constanţa;
Ciurescu Camelia - Colegiul Naţional „Mihai Eminescu“;
Ciobănel Raluca - Colegiul Economic Mangalia;
Petre Ilie - Seminarul Teologic Ortodox „Dionisie Exiguul“.

Licee tehnologice

Oprea Nicoleta - Liceul Tehnologic „Carsium“ Hârşova;
Mihai Marioara - Liceul Tehnologic Ciobanu;
Dincă Mariana - Liceul Tehnologic Crucea;
Stoica Tatiana - Liceul Tehnologic „I.C. Brătianu“ Nicolae Bălcescu;
Beregoi Mirela - Liceul Tehnologic Cogealac;
Borcan Mituţa - Liceul Tehnologic „Mihai Viteazul“ Mihai Viteazu;
Vlas Claudia - Elena Liceul Tehnologic „Virgil Madgearu“;
Pătrană Constantin - Liceul Tehnologic „Lazăr Edeleanu“ Năvodari;
Bănică Viorica - Liceul Tehnologic „Axiopolis“ Cernavodă;
Cristea Daniela - Liceul Tehnologic „Nicolae Dumitrescu“ Cumpăna;
Flonder Daniela - Liceul Tehnologic „I.N. Roman“;
Bratu Elena - Carmen - Liceul Tehnologic „Dragomir Hurmuzescu“ Medgidia;
Şandru Andra - Liceul Tehnologic de Electrotehnică şi Telecomunicaţii;
Scupra Cristina - Liceul Tehnologic „Ion Podaru“ Ovidiu;
Nica Elvira - Liceul Tehnologic „C.A. Rosetti“;
Popescu Hariclia - Marinela - Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida“;
Stroe Daniel - Liceul Tehnologic „Radu Prişcu“ Dobromir;
Crişan Valentina - Liceul Tehnologic „Jean Dinu“ Adamclisi;
Girel Doina Liceul - Tehnologic „Nicolae Istrăţoiu“ Deleni;
Curtomer Semra - Liceul Tehnologic „Gh. Miron Costin“;
Googu Elena - Liceul Tehnologic „Gh. Duca“;
Căluţ Aurelia - Liceul Tehnologic Topraisar;
Răguşilă Monica - Liceul Tehnologic Independenţa;
Mihalache Iuliana - Liceul Tehnologic „Ion Bănescu“ Mangalia.

Cluburi sportive 

Deli - Iorga Ionuţ - Clubul Sportiv Şcolar Medgidia:
Copoiu Nicoleta - Clubul Sportiv Şcolar nr. 1.

Şcoli gimnaziale 

Marinescu Ion - Şcoala Gimnazială nr. 1 Hârşova;
Țacu Adrian - Şcoala Gimnazială „S.A. Esenin“ Ghindăreşti;
Bîzîiac Carmen - Şcoala Gimnazială nr. 1 Vulturu;
Deloreanu Monica Liana - Şcoala Gimnazială nr. 1 Horia;
Cuciuc Lilia - Şcoala Gimnazială nr. 43 „Ferdinand“;
Mureşan Mihaela Virginia - Şcoala Gimnazială nr. 33 „Anghel Saligny“;
Ştefan Aurora Veronica - Şcoala Gimnazială nr. 37;
Nicula Gica - Şcoala Gimnazială „Dumitru Gavrilescu“ Gârliciu;
Boitan Rodica - Şcoala Gimnazială „Nicolae Maraloi“ Saraiu;
Tudor Daniela - Şcoala Gimnazială nr. 1 Topalu;
Ionescu Georgiana - Şcoala Gimnazială nr. 1 Pantelimon;
Pandele Ionuţ Lucian - Şcoala Gimnazială nr. 1 Târguşor;
Adam Maria - Şcoala Gimnazială nr. 1 Grădina;
Cumpănaşu Doru - Tudor - Şcoala Gimnazială nr. 2 Ovidiu;
Elisei Elena - Daniela - Şcoala Gimnazială nr. 11 „Dr. Constantin Angelescu“;
Teodorov Corina Loredana - Şcoala Gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“;
Ciorogaru Ion Denys - Şcoala Gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu“;
Agafiţei Cătălin - Şcoala Gimnazială nr. 3 „Ciprian Porumbescu“;
Bercaru Nicoleta - Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“;
Burlăciuc Maria - Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi“ Năvodari;
Mangri Ligia Elena - Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil“ Năvodari;
Malanca Doina - Şcoala Gimnazială „George Enescu“ Năvodari;
Dieaconu Mirela - Şcoala Gimnazială nr. 1 Fântânele;
Stoian Cati - Şcoala Gimnazială nr. 1 Istria;
Neculai Minodora - Şcoala Gimnazială nr. 40 „Aurel Vlaicu“;
Badea Elena - Şcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr“ Corbu;
Brânduş Margareta - Şcoala Gimnazială „A. Ghencea“ Săcele;
Popa Laura - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“;
Iancu Cătalin - Şcoala Gimnazială nr. 1 Rasova;
Brânză Arabela - Şcoala Gimnazială nr. 2 Cernavodă;
Săndulescu Aneta Şcoala - Gimnazială nr. 1 Mircea Vodă;
Crăciunescu Elena - Şcoala Gimnazială nr. 1 Saligny;
Nuţu Alexandrina - Şcoala Gimnazială nr. 2 Cernavodă;
Begu Lucica - Şcoala Gimnazială „Dan Spătaru“ Aliman;
Băietu Daniel - Şcoala Gimnazială nr. 1 Cernavodă;
Marin Cristian - Şcoala Gimnazială nr. 1 Seimeni;
Sarchizian Iris - Şcoala Gimnazială nr. 38 „Dimitrie Cantemir“;
Busuioc Loredana Maria - Şcoala Gimnazială nr 18 „Jean Bart“;
Niculae Mihaela - Şcoala Gimnazială nr. 6 „Nicolae Titulescu“;
Neacşu Iuliana - Şcoala Gimnazială nr. 1 Eforie Nord;
Oprea Silvia Mădălina - Şcoala Gimnazială nr. 1 „Mihai Eminescu“ Costineşti;
Buzan Radu Emil - Şcoala Gimnazială nr. 1 Tuzla;
Radu Luminiţa Carmen - Şcoala Gimnazială nr. 10 „Mihail Koiciu“;
Sîrbu Doiniţa - Şcoala Gimnazială „Ion Borcea“ Agigea
Mangri Florentina - Şcoala Gimnazială nr. 1 Poarta Albă;
Dedu Ionel - Şcoala Gimnazială „Viceamiral Ion Murgescu“ Valu lui Traian;
Robe Lavinia - Şcoala Gimnazială nr. 1 Valu lui Traian;
Ene Ulgean - Şcoala Gimnazială „A.V. Rădulescu“ Murfatlar;
Agapie Cristina - Şcoala Gimnazială nr. 1 Peştera;
Eftimi Sorina - Şcoala Gimnazială „Lucian Grigorescu“ Medgidia;
Chichifoi Anca - Şcoala Gimnazială „Mircea Dragomirescu“ Medgidia;
Şicu Zişan Şcoala - Gimnazială „Constantin Brâncuşi“ Medgidia;
Grădinaru Elena - Şcoala Gimnazială „Ion Ghica“ Tortoman;
Roşu Anamaria - Şcoala Gimnazială nr. 1 Siliştea;
Trancă Cristina - Şcoala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu“;
Teşeleanu Eugenia - Şcoala Gimnazială nr. 14;
Dincă Elena - Şcoala Gimnazială „Mihail Sadoveanu“ Medgidia;
Marin Gheorghiţa - Şcoala Gimnazială „Iuliu Valaori“ Nisipari;
Mateizer Mariana - Şcoala Gimnazială nr. 1 Castelu;
Nichita Tudoriţa - Şcoala Gimnazială „I.L. Caragiale“ Medgidia;
Păvăleanu Alina Magdalena - Şcoala Gimnazială „Spiru Haret“ Medgidia;
Dancea Gheorghe - Şcoala Gimnazială nr. 1 Cuza Vodă;
Nicolae Florica - Şcoala Gimnazială nr. 1 Ciocârlia;
Mesea Valentina - Scoala Gimnazială nr. 17 „Ion Minulescu“;
Pintilie Tatiana - Şcoala Gimnazială nr. 1 Lumina;
Vrişcu Zoiţa - Şcoala Gimnazială nr. 8;
Preda Mihai - Şcoala Gimnazială nr. 22 „I.C. Brătianu“;
Sulea Carmen - Şcoala Gimnazială „Ioan Atanasiu“ Lipniţa;
Iscruleasa Ioana Isabela - Şcoala Gimnazială nr. 1 Ion Corvin;
Osman Orhan - Şcoala Gimnazială nr. 1 Făurei;
Cloşcă Antoneta - Şcoala Gimnazială nr. 1 Oltina;
Dumitraşcu Valeria - Şcoala Gimnazială nr. 1 Galiţa;
Badea Daniela - Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul“;
Matei Ioana - Şcoala Gimnazială nr. 23 „Constantin Brâncoveanu“;
Dobrilă Gabriela - Şcoala Gimnazială „Nichita Stănescu“ Mereni;
Ionescu Eugenia - Şcoala Gimnazială „Emil Gârleanu“ Bărăganu;
Zota Simona - Şcoala Gimnazială nr. 1 Amzacea;
Nanu Tanţa - Şcoala Gimnazială nr. 31;
Moldoveanu Mihail Alexandru - Şcoala Gimnazială nr. 5 „Nicolae Iorga“;
Tega Mariana - Şcoala Gimnazială nr. 1 Chirnogeni;
Mureşanu Elena - Şcoala Gimnazială nr. 1 Dumbrăveni;
Radu Nicoleta - Şcoala Gimnazială nr. 1 Comana;
Chelaru Mihaela - Şcoala Gimnazială „Marin Voinea” Cerchezu;
Stan Mihaela - Şcoala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian“;
Dima Georgiana - Şcoala Gimnazială nr. 1 Pecineaga;
Iacob Magdalena - Şcoala Gimnazială „George Coşbuc“ 23 August;
Ionescu Mihai - Şcoala Gimnazială nr. 3 Mangalia;
Popescu Adriana - Şcoala Gimnazială „Gala Galaction“ Mangalia;
Neagu Silvia - Şcoala Gimnazială nr. 1 Limanu;
Vîlcu Mihaela - Şcoala Gimnazială „Ion Creangă“ Albeşti;
Dobre Cristian - Şcoala Gimnazială nr. 1 Mangalia;
Nour Ecaterina - Şcoala Gimnazială „Sfântul Andrei“ Mangalia.

Centre şcolare pentru educaţie incluzivă 

Giubernea Roxana - Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Maria Montessori“;
Ristea Nicoleta - Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Albatros“;
Caiali Carmencita - Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Delfinul“.

Palatul Copiilor

Badea Cosmin Petrişor.

Grădiniţe

Nedelcu Steluţa - Grădiniţa cu program prelungit nr. 2 Medgidia;
Tomriz Naim - Grădiniţa cu program prelungit „Ion Creangă“ Medgidia;
Ciurea Monica - Grădiniţa cu program prelungit nr. 3 Medgidia;
Giumba Gabriela - Grădiniţa cu program prelungit „Mugurel“;
Balosu Elena - Grădiniţa cu program prelungit nr. 45;
Caracota Sultana - Grădiniţa cu program normal nr. 51;
Manolache Loredana - Grădiniţa cu program prelungit nr. 44;
Adam Georgeta - Grădiniţa cu program prelungit „Steluţele mării“;
Ilie Lidia - Grădiniţa cu program prelungit „Căsuţa de turtă dulce“;
Şerban Cristina - Grădiniţa cu program prelungit nr. 42;
Colţa Eugenia - Grădiniţa cu program prelungit nr. 33;
Sârbu Mirela - Grădiniţa cu program normal „Zig Zag“ Ovidiu;
Radu Ecaterina - Grădiniţa cu program prelungit „Azur“;
Stănei Elena - Grădiniţa cu program normal nr. 1 Valu lui Traian;
Savu Lucica Paraschiva - Grădiniţa cu program normal nr. 2 Valu lui Traian;
Timofte Nicoleta - Grădiniţa cu program normal „Florilor“ Cumpăna;
Dinculescu Mihaela - Grădiniţa cu program prelungit „Sfânta Maria“ Cumpăna;
Neagu Mariana - Grădiniţa cu program prelungit nr. 2;
Draşovean Georgeta Tuţa - Grădiniţa cu program prelungit nr. 10;
Stoian Beatrice - Grădiniţa cu program prelungit „Dumbrava minunată“;
Cosmeanu Luminiţa - Grădiniţa cu program prelungit nr. 53;
Arjoca Elena - Grădiniţa cu program normal nr. 8;
Iorgu Marinela - Grădiniţa cu program normal Mihail Kogălniceanu;
Popescu Mărioara - Grădiniţa cu program prelungit „Roboţel“;
Velcea Elena - Grădiniţa cu program prelungit „Gulliver“;
Regep Aiten - Grădiniţa cu program prelungit „Hanim Zubeyde;
Ştefan Larisa - Grădiniţa cu program prelungit „Norocel“;
Dumitrescu Tania Ileana - Grădiniţa cu program prelungit „Amicii“;
Brăteanu Ana Maria - Grădiniţa cu program prelungit nr. 57;
Enache Elena - Grădiniţa cu program prelungit nr. 6;
Vlădăreanu Violeta - Grădiniţa cu program prelungit „Lumea copiilor“;
Tega Elena - Grădiniţa cu program prelungit „Lumea poveştilor“;
Aldea Lucreţia - Grădiniţa cu program prelungit „Tic Pitic“ Hârşova;
Andreiev Niculina - Grădiniţa cu program normal „Luminiţa“ Lumina;
Savu Nicoleta - Grădiniţa cu program prelungit „Perluţele mării“;
Prodan Georgeta - Grădiniţa cu program prelungit „Peştişorul de aur“ Năvodari;
Gheţu Georgeta - Grădiniţa cu program normal „Riţa Gărgăriţa“ Agigea;
Ivaşcu Gela - Grădiniţa cu program prelungit nr. 3 Mangalia;
Răcaru Sica - Grădiniţa cu program prelungit nr. 7 Mangalia;
Despa Polixenia - Grădiniţa cu program normal „Veseliei“ Năvodari;
Dumitrescu Marioara - Grădiniţa cu program prelungit „Albatros“ Năvodari;
Dochiu Jenica - Grădiniţa cu program prelungit „Lumea florilor“.

Ti-a placut articolul?

Comentarii

  • parerea mea 06 Sep, 2016 15:32 cine ii evalueaza pe directori si pe ce criterii? ar trebui sa se faca alegeri si sa nu aiba mandat mai mult d e 8 ani. ar trebui sa se tina cont de parerea elevilor si a parintilor.