Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
14:02 26 07 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Peste 700 de „populari“ în judeţul Constanţa Cine sunt oamenii pe care PMP îi vede membri în consiliile locale? (document)

ro

27 May, 2016 00:00 1614 Marime text
După ce în ediţiile trecute v-am prezentat lista candidaţilor pentru mandatele de consilieri locali şi primari ale social-democraţilor şi liberalilor din toate localităţile judeţului, continuăm astăzi proiectul de informare electorală şi vă facem cunoscute numele candidaţilor Partidului Mişcarea Pupulară (PMP) care râvnesc la o funcţie de consilier local în localităţile judeţului Constanţa.

Prin intermediul demersului nostru, vom continua, zilnic, să facem publice numele tuturor candidaţilor la mandatele de consilieri municipali, orăşeneşti şi comunali pe care formaţiunile politice le propun şi le susţin la nivelul judeţului Constanţa, ordinea prezentării fiind aleatorie.

Astfel, vedem că Mişcarea Populară şi-a aliniat la startul competiţiei electorale o echipă formată din 751 de candidaţi la mandatele de consilieri municipali, orăşeneşti şi comunali la nivelul judeţului Constanţa. O „armată“ cu mult mai mică faţă de principalele formaţiuni politice PNL şi PSD, care au pregătit câte 1.171, respectiv 1.165 de candidaţi.

Inevitabil, bătălia cea mai mare se va da pe municipiul Constanţa. Pe lista pentru CLM Constanţa, conducerea Mişcării Populare Constanţa a inclus 34 de nume, unele cunoscute, altele mai puţin cunoscute. Lista de consilieri, în ordinea alfabetică a prenumelui, este completată de următorii:
 
Adrian Doxan
Alexandru Zabara
Alina-Liliana Marcu
Amalia Dănilă
Alexandru Călin Haşoti
Cătălin Florin Papuc
Claudiu Iorga Palaz
Constantin Niţe
Constantin Zeca
Cristian-Constantin Stere
Cristina Șerban
Dumitru Dimcică
Dumitru Enache
Elena Ciocârlan
Emanuela Eftime
Erman Mustafa
Ioana-Florentina Reşit
Florin Goidea
Gabriela Bungău
Georgeta-Gitana Manea
Gevair Abdulgemil-Gezolu
Gheorghe Atanasie
Ileana Codrea
Ilie Valentin Zeicu
Ioana Mirescu
Luminiţa-Dorina-Narcisa Savin
Marius Emil Costea
Mihai Ionescu
Mihai Pop
Monica-Andalena-Crenguţa Costin
Răzvan Ionuţ Constantin
Secil-Givan Cantaragiu
Vasile Șerban
Victor Seorici
 
Pentru Consiliul Local al municipiului Mangalia, Mişcarea Populară a pregătit următoarea listă de candidaţi, formată din 19 nume:
 
Adrian Florentin Zaharia
Afilie Ionuţ Răduş
Alina Amza
Andrei Ionuţ Ciocârlan
Aurelian Dragomir
Constantin Bîrboră
Constantin Casler
Cristian Ilghe
Doina-Andreea Botnărescu
Dumitru Vlădescu
Elena-Alexandra Silistră
Erdal Mengazi
Erdogan Asan
Florin-Andrei Grăjdeanu
George Dica
Marian-Cristian Grecu
Mihai-Daniel Marinescu
Oscol Cherim
Valentin-Dan Stoian
 
Pentru Consiliul Local al municipiului Medgidia, Mişcarea Populară propune o listă formată din următoarele 23 de nume:
 
Adrian Stase
Cătălin-Vasile Badea
Ciprian Măiceanu
Constantin Munteanu
Emanoil-Alexandru Iacob
Erhol Emin
Florin Băluţă
Florin Nicolae
Gabriel Belu
Gheorghe Hălăngescu
Gheorghe Iancu
Iancu Carabulea
Ion Laureţiu Nicola
Laurenţiu-Ciprian Florea
Marian Alexandru Stroe
Octavian Păun
Paul-Cătălin Gheorghe
Petrică-Laurenţiu Bunea
Sunai Suliman
Ștefan-Ciprian Rădăuşanu
Vasile Cojocaru
Vasile Ivanof
Vasilică-Viorel Stan
 
În ceea ce priveşte numele candidaţilor pentru consiliile locale din cele nouă oraşe, vi le prezentăm, în ordine alfabetică, în cele ce urmează:

 Oraşul Băneasa:

Ali Iaşar
Aurelia Stan
Constantin Andone
Emilia Busuioc
Geamal Iusein
Gelu Iordache
George Niţu
Gheorghe Manolache
Ionel Carazeanu
Leon Pană
Liliana Wonderth-Drăgan
Manole Banciu
Marian Petre
Nicoleta Peţea
Octavian-Alexandru Cucu
Petre Necunoscutu
Sabina Mihaela Carastan
Tudorel Iancu
Valerica Drăgan

Oraşul Cernavodă:

Aurelian Ionescu
Bogdan Nicuşor Enciu
Carmen Daniela Pălici-Dogăiaşu
Daniel Țarălungă
Dragoş Mihai Șuşchină
Dumitru Ovezea
Florentin Julea
Gabriela Ionel
George Marin
Gheorghe Cascatu
Gheorghe Stănculescu
Ioan Ghiniţă
Magdalena Ichim
Magdalena Munteanu
Marian Ispas
Marian Sava
Mihăiţă Alin Trestianu
Nicolae Chivu
Nicoleta Daniela Topală
Nicu Iofcea
Vali Ionaşcu
Viorel Miron

Oraşul Eforie:

Anicuţa Zamfirescu
Cătălin Lupu
Claudia Sava
Claudiu Nicolae Popescu
Constantin Negrici
Cristea Rusu
Doina Geta Abdula
Gheorghiţa Coja
Ionel Moroianu
Iulian Panait
Maria Atodiresei
Marian Matei
Metin Ciorabai
Mihai Sotir
Niculae Teişan
Sima Costache
Sorin Rusu
Stela Lionte
Zubir Calil

Oraşul Hârşova:

Azis Abdula
Camelia Șerban
Constantin Mîndru
Daniela Lazăr
Daniela Lenuţa Negurici
Dumitru Amariei
Ermin Popa
Florica Nicula
George Vintilă
Ghiulgian Sadîc
Ion Paştea
Marcel Geantă
Memet Iusein
Mihalea-Loredana Ștefan
Stelian Nuţă
Tudorel Bîgiu
Valentin Frîncu
Vasile Aiftincăi
Vasile Demir
Viorel-Andrei Vlad
Viorica Mioara Irinescu

Oraşul Murfatlar:

Ion Cornel Stoica
Camelia Arsene
Dorin Arsene
Livia Gălbenuşă
Maria Magdalena Ștefan
Meriem Ungureanu
Mihai Stanciu
Petrica Burlacu
Petrică Petcu
Remzi Bolat
Samer Cadîr
Șaset Mustafa
Techin Mustafa
Teodora Petcu
Tudora Ramazan
Vică Georgescu
Zişan Seid-Hilmi

Oraşul Năvodari:

Adrian Buşe
Adrian Ilie
Alexandru Marius Comşa
Carolina Ivan
Costel Aurelian Dumitraşcu
Dan Voitonovici
Daniel Bădescu
Daniel Mocanu
Daniel Turcu
Diana Maria Rotariu
Dumitru Cheizis
Elena Nedelea
Georgian Bahaciu
Ion Florea
Liliana Sîrghi
Liliana Ancuţa Frîncu
Marian Neculae
Costel Marius Cosma
Nicoleta Crăciun
Rodica Halus
Ștefan Dumitru

Oraşul Negru Vodă:

Adriana Iacov
Alexandru Marian Iureş
Aurica Andriţă
Constantin Gîrboiu
Dănuţ Ion Boboşilă
Dumitru Lupu
Elena Barned
Florin Gavrilă
George Ialangi
Marian Ababei
Mihai Adrian Argintaru
Nelu Sfredel
Rodica Pastramă
Simona Ștefania Motroi
Teodora Stela Simion
Tudorel Moldoveanu

 Oraşul Ovidiu:

Adnan Metin Boramet
Adriana Voicu
Alexandru Zdru
Alina Liliana Antonescu
Constantin Glinţă
Dumitru Haneş
Elena Neagu
Gabriel Codeţ
Gabriel Găinăriţei
Georgică-Cosmin Stoica
Ionel Gurău
Ionuţ Butoi
Ionuţ Taşcă
Mariana Cocoşilă
Mariana Dimofte
Marilena Mirea
Marius Prepeliţă
Nicolae Lupaşcu
Ovidiu-Ionuţ Rotariu
Silvia Dăeanu
Vasilică Simona Sîrbu
Victor Alexandru Diaconu

Oraşul Techirghiol:

Adrian Manea
Apostol Gima
Cătălin Cojocaru
Crăciun Regep
Cristina Păpară
Daniel Georgescu
Dorin Craiu
Floare Claudia Mărgineanu
Laurenţiu Bogorodea
Livia Georgescu
Marian Guţă
Marius-Ginu Coleş
Neriman Peta
Ramona Guţă
Sanir Peta
Simona Adriana Vâjâială
Stelian Mărgineanu
Steluţa Datcu
Zorica Aurora Cojocaru

Ti-a placut articolul?

Comentarii