15:42 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie importanta la Medgidia

03 May, 2004 00:00 830 Marime text

CSM Medgidia - Unirea Focsani 2-1

Intr-un meci din cadrul etapei a 24-a a campionatului Diviziei B de fotbal, CSM Medgidia depasit cu 2-1 pe Unirea Focsani. Meciul a inceput in forta. In minutul 5, Teican a inscris cu un sut la coltul de la 16 m, in stanga portarului. Margaritescu a egalat peste un minut cu un sut de la 25 m. CSM Medgidia a preluat din nou conducerea in minutul 20, cand Bardu a trimis in poarta un sut plasat de la marginea suprafetei de pedeapsa. Din minutul 74 oaspetii au evoluat in inferioritate numerica, C. Dinu fiind eliminat pentru doua "galbene". Balanta s-a echilibrat in minutul 89, cand L. Croitoru a fost eliminat pentru un fault dur. CSM: Dragulin - C. Pintilie, M. Rohat, C. Mocanu, L. Croitoru - Cl. Mitu (63 I. Anghel), Ad. Cristea, Chiperi, Teican (90+1 Ilcu) - Bardu, Priescu (55 Hampu). Antrenor: D. Radulescu.Unirea: Panfil - Bodoc, Dogaru, C. Dinu, Boiciuc - Paduretu, Margaritescu, T. Stanciu, M. Gheorghe (76 C. Mihai) - M. Ionica (76 Cata), Ghirie (46 Caruntu). Antrenor: I. Chirila.