10:45 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Un egal in primul amical

07 Jul, 2003 00:00 861 Marime text

Farul a remizat, 3-3, cu Petrolul Ploiesti

FC Farul Constanta a incheiat la egalitate, scor 3-3 (1-1), primul meci amical din pregatirea de vara, disputat duminica in compania divizionarei A de fotbal Petrolul Ploiesti, pe terenul din Crangul lui Bot, cantonamentul ploiestenilor. Golurile au fost marcate de Liviu Mihai (24), Camboianu (91) si Doicaru (138 - penalty), respectiv Bitica (4), Alin Savu (51) si Eusebiu Tudor (140 - penalty). Intalnirea s-a desfasurat pe parcursul a doua reprize a cate 75 de minute, tehnicienii celor doua formatii alegand aceasta modalitate de verificare pentru a rula intregul lot de jucatori aflati in pregatire. De la Farul nu au evoluat Baltoi, care acuzat o usoara intindere, C. Mocanu, care nu a fost fortat de antrenorul Ion Marin, deoarece se afla inca in perioada de recuperare dupa accidentarea care l-a tinut mult timp departe de gazon, dar si jucatorii chemati de la echipa de tineret. Meciul a fost arbitrat de Gheorghe Farcas, care a acordat 8 cartonase galbene si doua rosii. Unul dintre cele doua rosii a fost incasat de Liviu Mihai, care a cumulat doua galbene dupa 42 de minute de joc si a fost inlocuit cu Gurita. "Unsprezecele" de start a fost urmatorul: Curca - I. Barbu, Schiopu, Pascovici - Farmache, Badescu Balasa, Cristocea, Senin - Negru, L. Mihai (42 Gurita). In partea a doua au jucat: Unchias - S. Mocanu, Oprea, Agachi - Balan, Lungu, Usurelu, Florea, Gurita (112 Mitu) - Doicaru, Camboianu.Urmatorul meci amical al Farului din cadrul cantonamentului montan de la Sinaia va avea loc miercuri, cand va intalni pe FC Arges.