13:35 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Suta la suta promovati

28 May, 2004 00:00 1164 Marime text

CSM Medgidia - Romvag Caracal 34-23

Divizionara A de handbal masculin CSM Medgidia si-a asigurat promovarea matematica in Liga Nationala dupa ce, miercuri dupa-amiaza, a invins acasa pe Romvag Caracal intr-un meci din cadrul penultimei etape a campionatului (scor 34-23). Inceputul a fost mai greoi. Oaspetii conduceau dupa primele minute cu 6-2, dar CSM si-a intrat repede in ritm, astfel ca la pauza conducea cu 18-11. Fosti jucatori ai HC Municipal, portarul Gheorghe Moise si interul Florin Cazan au fost principalii artizani ai acestei victorii. Golurile formatiei din Medgidia au fost marcate de Cazan (8), Murtaza (5), Savenco (5), Maftei (5), Mustetea (3), Cojocaru (3), Bilal (2), Ene (2) si Marin (1). Cu acest rezultat formatia pregatita de Ion Craciun are un avans de patru puncte fata de a doua clasata, Dinamo Brasov, iar in ultima etapa va evolua in deplasare cu ultima clasata, HC Vaslui.