07:47 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Remiza la tineret

03 Apr, 2003 00:00 553 Marime text
Echipa de tineret a FC Farul Constanta a remizat ieri pe teren propriu, scor 0-0, cu formatia similara a Sportului Studentesc. Intarita cu S. Mocanu si Ciortea, echipa farista a avut o prima repriza buna, ratand patru-cinci ocazii din pozitii favorabile, chiar cei doi seniori fiind autorii unora dintre ele. Dupa pauza, meciul s-a echilibrat, jucatorii Sportului Studentesc reusind sa inchida bine culoarele spre poarta proprie. Din fericire, egalul Farului a culminat cu infrangerea contracandidatei la prima pozitie, Dinamo Bucuresti, care a fost invinsa in deplasare de FC Arges cu 3-2. "Unsprezecele" constantean a fost urmatorul: Verbina, Dobre S. Mocanu, Ciuciuleaca, Micu, Banioti, Ciortea (72 Oprea), Buruiana, Talpau, Camboianu (72 I. Gilbert), Miron (84 Curt).