00:55 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Prima victorie a anului pentru "marinari"

17 Feb, 2011 00:00 1593 Marime text
Divizionara secundă FC Farul a învins, ieri, la Constanţa, formaţia de Liga a III-a Dunărea Călăraşi, cu scorul de 2-0, într-un meci amical disputat pe arena de pe strada Primăverii.

Ambele goluri ale Farului au fost marcate în repriza secundă de Ailioaiei, în minutul 60, şi de Buzea, în minutul 80. În prima repriză, antrenorul constănţenilor, Gheorghe Butoiu, a folosit următorul 11: Zdrâncă, Niţescu, Ion Barbu, Vajou, Liviu Ştefan, Abuzătoaie, Lucan, Lupu, Stăncioiu, Ştefan Ciobanu şi Paraschiv. În a doua parte au jucat: Răuţă, Pârvan, Liviu Ştefan, Sascău, Radu Ciobanu, Buzea, Zamfir, Păduraru, Ailioaiei, Jalbă şi Drăghici. Tehnicianul echipei de pe litoral a declarat după jocul de ieri că va renunţa la patru dintre fotbaliştii folosiţi astăzi. Farul va mai juca o partidă amicală cu Dunărea, sâmbătă, de la ora 11.00, la Călăraşi.