15:06 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Inca mai spera

17 May, 2004 00:00 971 Marime text

Midia Navodari - Oltul Sfantu Gheorghe 1-3

Oltul Sfantu Gheorghe inca mai are sanse sa se salveze de la retrogradare. In meciul cu FC Vaslui (0-2), de acasa, oaspetii au folosit un jucator care era suspendat si, mai mult ca sigur, vor pierde jocul cu 3-0. Fosta echipa a lui Ion Constantinescu (actualul antrenor principal al Midiei dupa despartirea de Radu Troi) a venit la Navodari hotarata sa-si joace sansa de ramanere in Divizia B de fotbal. N. Mihalcea a deschis scorul in primul minut, la un contraatac pe stanga el sutand din 12 m pe coltul lung. Gall (17) a majorat la 2-0 cu un sut la vinclu din lovitura libera de la 25 m. Pe finalul primei reprize, Vaida (40) a prins un sut slab, pe jos, iar tanarul portar Puia a scapat mingea in poarta. Golul de onoare al Midiei a fost marcat de Jilavu (73) dintr-un penalty dictat usor la faultul lui N. Mihalcea asupra lui Floricica. Midia: Puia - C. Paraschiv (62 Martinescu), L. Stefan, Fugaru - Floricica, R. Miu, Boras (28 Fl. Ene), Borza (85 Al. Stanga), I. Dragoi - Curumi, Jilavu. Antrenor: I. Constantinescu. Oltul: Fabian - Rusandu, Gall, Papp - Bende, Dumbrava, Suciu, Vaida, M. Ghita, Hadnagy, N. Mihalcea. Antrenor: M. Margarit.