21:20 15 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul, la prima victorie in Turcia

16 Feb, 2009 03:06 761 Marime text
FC Farul a obţinut prima victorie din cantonamentul de la Belek, Turcia, impunându-se cu scorul de 2-1 în faţa formaţiei din Bulgaria, Slavia Sofia. Chico a deschis scorul în minutul 50 al partidei, iar Alibec l-a majorat 20 de minute mai târziu, în vreme ce pentru bulgari a punctat Gusterov, pe finalul meciului. Tehnicianul Ion Marin a trimis pe teren următoarea formulă: Vlas - Băcilă, Barbu, Pahor, Julio - Voiculeţ, Larie, Rusmir, Cristocea - Chico, Gosic. Au mai evoluat: Fatai, Măţel, Alibec şi Păcuraru. Mijlocaşul Vasilică Cristocea, legitimat la Steaua, dar care poate fi transferat gratis, a jucat timp de 65 de minute. Tehnicianul constănţenilor, Ion Marin, l-a mai testat şi pe fundaşul stânga din Uruguay, Julio. Vineri seară a mai sosit în cantonamentul echipei şi un fotbalist din Serbia. „Rechinii" au mai disputat duminică o partidă amicală împotriva slovacilor de la Spartak Trnava, echipă clasată pe locul 3 în prima ligă din Slovacia.