07:19 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

De sapte ori pe podium

04 Mar, 2003 00:00 643 Marime text

Campionatele Nationale indoor de atletism pentru juniori II

La finele saptamanii trecute, in sala Complexului National Sportiv "Lia Manoliu" din Bucuresti s-au desfasurat Campionatele Nationale indoor de atletism pentru juniori II. Atletii constanteni au avut o prestatie buna, obtinand sapte medalii. Performera a fost Cristina Spataru (CS Farul-CSS 1) care a castigat probele de triplusalt si lungime. Eleva profesoarei Lenuta Dragomir s-a impus in prima proba cu 13,21 m, iar in cea de-a doua cu 6,19 m. Tot medalie de aur a luat si stafeta de 4x2 tururi (Daniela Cojocaru - Cristina Rada - Georgiana Moisuc - Alina Duman) de la LPS-CSS. La un pas de titlu au mai fost Cristina Bujun (lungime; 6,10 m; CS Farul-CSS 1), Zoica Gheorghe (400 m; 58,70 secunde; CS Farul-LPS-CSS) si stafeta de 4x1 tur (Zoica Gheorghe - Cristina Rada - Georgiana Moisuc - Alina Duman), in timp ce singura medalie de bronz a fost adjudecata de "triplusaltista" Mariana Gudamu (LPS-CSS).