23:45 15 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal (Liga 2) Farul, egal cu iz de... adio

12 May, 2010 20:07 1295 Marime text

gol-12-05.jpgMarinarii continuă seria evoluţiilor penibile pe fondul crizei financiare acre a dus clubul de pe litoral în pragul falimentului. Deşi patronatul a dat asigurări că problşemele se vor rezolva cumva, fotbaliştii n-au luat în serios partida cu Dunărea şi au reuşit un nou rezultat istoric: 2-2. gazdele au deschis scorul prin Doicaru în minutul 11, însă, în plictisul general, Cîrjan a finalizat pentru 1-1 o fază bine lucrată de Pribac (16'). După pauză, Farul a rămas în 10 din cauza inconştienţei lui Buzea (58'), iar jocul penibil prestat de-a lungul primului mitan a continuat şi în partea a doua. Pantelie a marcat totuşi pentru un 2-1 nemeritat (83'), pe fondul ratărilor incredibile ale gălăţenilor. Scorul final, 2-2 a fost stabilit de Enache (87'), dar Dunărea putea pleca uşor acasă cu toate punctele puse în joc.