17:14 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Viitorul Constanţa - Oţelul Galaţi Elevii lui Hagi au pierdut în faţa gălăţenilor

17 May, 2014 08:52 1484 Marime text
Elevii lui Hagi au suferit ieri o înfrângere în meciul disputat aceară pe terenul gălăţenilor de la Oţelul. Gazda a învins cu scorul de 4-1(0-0),  pe Viitorul Constanța. Partida a  avut loc în etapa a 33-a, penultima a Ligii I de fotbal. Datorită acestui rezultat, Oțelul și-a asigurat rămânerea în Liga I. Scorul a fost deschis de gălăţeni în debutul reprizei secunde, prin Marquinhos (48),. Constănţenii jucau în 10 oameni, după ce, în minutul 45 Mitrea a primit al doilea cartonaş galben. Gazdele au mai punctat prin Henrique de Jesus (62 penalty), Alexandru Zaharia (64) și Armando Cooper (87), potrivit prosport.ro. Oaspeții au reușit golul de onoare prin Mircea Axente, în primul minut de prelungiri. Oțelul are 40 de puncte și a urcat provizoriu pe locul 9. Viitorul, cu 37 puncte, ocupă locul 15, primul retrogradabil.