00:13 21 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Minut cu minut FC Farul - CF Brăila 1-0 (Final)

11 Sep, 2013 16:30 2885 Marime text
FC Farul susține astăzi meciul din faza a V-a a Cupei României, întâlnind, pe teren propriu, de la ora 16.30, CF Brăila (Liga a II-a). Echipele de start:

FC Farul (antrenor, Ion Răuță): Curcă - Nițescu, Buzea, Bumbac, Mansur - Ivanovici, I. Florea, Bolat, N. Crețu - Butoi, Igiroșanu. Rezerve: Vl. Neagu - Năstase, Tothăzan, Coconașu, Ghenciu, Pâslaru, Silvășan.

CF Brăila (antrenor, Alin Pânzaru): Leu - Bosoi, Ignat, L. Ivan, S. Frunză - Ciocâlteu, Spiridon, R. Neagoe, G. Iordache - Ndigwe, D. Cazan. Rezerve: Mitrea - Olenic, Dima, Ochia, Necoară, Ad. Câmpeanu, Colilie.

Minutul 1: A început meciul.

Minutul 3: ocazie Farul - corner Ivanovici, Buzea trage din careu puțin pe lângă poartă.

Minutul 6: Arbitrul Dragoș Istrate arată inițial penalty pentru Farul, apoi mută lobitura în afara careului.

Minutul 11: Ocazie pentru CF Brăila - Ndigwe trage din careu, Curcă respinge.

Minutul 13: Contraatac al Farului, purtat de Igiroșanu și Ivanovici, care trage din careu, iar un fundaș brăilean acordă corner.

Minutul 21: Ocazie pentru CF Brăila - Robert Neagoe bate periculos o lovitură liberă din afara careului.

Minutul 23: Ionuț Florea ratează pentru FC Farul.

La stadionul Farul este prezent și fundașul dreapta constănțean Robert Băjan, care a jucat ieri 90 de minute în meciul amical Bulgaria - România 2-0, la nivelul echipelor naționale Under-19.

Minutul 24: CF Brăila rămâne în zece jucători, după eliminarea lui Cazan, pentru două cartonașe galbene.

Minutul 26: Mare ocazie a FC Farul - Butoi trage din careu, puțin pe lângă poartă.

Minutul 28: Ciocâlteu trage periculos din careu, respinge Curcă. Pentru un fault în tușă, Mansur primește cartonașul galben.

Minutul 39: prima schimbare la FC Farul - iese Nicu Crețu, intră Silvășan. Anterior, Ciocâlteu îl încercase pe Curcă cu un șut din careu.

Minutul 44: Acțiune Mansur - Ivanovici, care trage pe lângă poartă, Silvășan nereușind să ajungă la minge.

Minutul 45 plus 1: Corner Ionuț Florea, Silvășan trimite cu capul, central, peste poartă, din apropiere.

S-a încheiat repriza întâi: Farul - CF Brăila 0-0.

Minutul 46: Prima schimbare la CF Brăila, iese Ignat, intră Ochia. A început repriza secundă.

Farul atacă în valuri, dar golul încă nu vine.

Minutul 59: schimbare la FC Farul - iese Butoi, intră Ferdi Ghenciu

Minutul 65: schimbare la CF Brăila - iese Ndigwe, intră Adrian Câmpeanu.

Minutul 70: schimbare la Farul - a ieșit Bolat, a intrat Coconașu.

Minutul 74: arbitrul îi acordă cartonaș galben lui Adrian Câmpeanu, de la CF Brăila, pentru fault.

Minutul 78: schimbare la CF Brăila - iese Iordache, intră Dima

Minutul 79, 1-0: Ivanovici pătrunde în careu și trage la colțul lung.

Minutul 80: Coconașu primește cartonașul galben.

Minutul 82: Coconașu se află într-o situație periculoasă în careu, însă șutul său este blocat.

Minutul 85: Ochia are o ocazie mare de a egala, trăgând din careu în plasa laterală.

Minutul 86: Ionuț Florea primește cartonaș galben pentru un fault.

Minutul 90: Ciocâlteu (CF Brăila) primește cartonaș galben pentru proteste.

Minutul 90 plus 1: Cartonaș galben pentru Robert Neagoe. Anterior, arbitrul, la semnalizarea tușierului, nu a lăsat avantaj pentru Farul la un fault, Silvășan aflându-se în situație periculoasă în careu. Proteste în tribune.

Antrenorul oaspeților, Alin Pânzaru, este trimis în tribună pentru proteste.

Fluier final: FC Farul - CF Brăila 1-0, constănțenii se califică în „16”-imile de finală, unde vor întâlni o echipă de Liga 1.