06:21 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE 2 În aceste momente se dispută meciul dintre FC Viitorul și Dinamo (galerie foto)

04 Apr, 2016 21:53 1321 Marime text

FC Viitorul încearcă pe teren propriu să învingă echipa de fotbal Dinamo, după ce la pauză scorul era de 1-1.

Încă din minutul 6, FC Viitorul a reușit să marcheze prin golul lui Tănase, însă Dinamo a egalat în minutul 24, când Romario a înscris cu un şut puternic din careu.

Meciul a debutat în formula:

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai – Benzar, Goulon, Boli, Ganea – Marin, I. Filip (36 Coman), De Lucas – Chiţu, I. Hagi, Tănase.
Rezerve: Buzbuchi – Perju, Casap, Cicâldău, Nedelcu, Goulon, Coman.

Dinamo (antrenor Mircea Rednic): Cerniauskas – Corbu, Puljici, Mevlja, Olteanu – Nedelcearu, Romario – Bartalsstovu, Palici, V. Lazăr – Gnohere.
Rezerve: Muţiu – Ekeng, Essombe, Costache, Anton, Hanca, Marc.

Arbitri: Istvan Kovacs – Miclos Nagy, Vladimir Urzică; rezervă: Vlad Bârleanu.

UPDATE 2, ora 22.28:

Meciul a luat final, iar FC Viitorul a pierdut acasă cu scorul de 1-2 în fața echipei de fotbal Dinamo.

UPDATE 1, ora 22.01:

Dinamo a reușit să mai înscrie un gol, în minutul 71, când Lazăr a înscris cu capul din 6m. Scorul în acest moment este de 1-2 pentru Dinamo.