09:47 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Litoral Tv Săgeata Năvodari a înregistrat primul eșec din acest an, în deplasare

08 May, 2014 11:30 1940 Marime text
În etapa a 31-a din Liga I la fotbal, Săgeata Năvodari a jucat, la Giurgiu, cu Astra. După un meci echilibrat în cea mai mare parte, gazdele s-au impus cu scorul de 2-0. Desprinderea giurgiuvenilor a venit târziu în minutul 70, atunci când Budescu l-a servit ideal pe Bukari și acesta a marcat din apropiere. După primirea golului Săgeata a părut ușor descumpănită și Budescu a majorat scorul în minutul 79 din lovitură de la 11m. Astfel, Săgeata pierde primul meci în deplasare din acest an și își complică serios misiunea. În plus l-a pierdut și pe portarul Leonidas Panagoupolos, eliminat la faza penaltiului, și care automat va fi suspendat pentru etapa viitore. Dobrogenii mai au de jucat trei meciuri, două acasă cu Concordia Chiajna și CFR Cluj și unul în deplasare cu Dinamo. Ar avea nevoie de două victorii pentru a se salva de la retrogradare. Meciul din runda viitoare, de la Constanța cu Concordia, programat sâmbătă, 10 mai, de ora 19.00, a devenit esențial pentru atingerea obiectivului.