13:44 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie la scor în fieful Ceahlăului Piatra Neamţ FC Viitorul Under-17 a obţinut calificarea în semifinalele Cupei României

08 Mar, 2019 00:00 1747 Marime text
Echipa Under-17 a FC Viitorul (antrenori, Constantin Fălină şi Ionuţ Mihu) s-a calificat în semifinalele Cupei României U-17. Constănţenii au evoluat în sferturi pe terenul formaţiei Ceahlăul Piatra Neamţ U-17, iar partida s-a încheiat cu victoria clară a oaspeţilor, scor 6-0 (1-0). Golurile învingătorilor au fost marcate de Daniel Bîrzu (40), Louis Munteanu (49, 89), Filip Ilie (64), Răzvan Tănasă (70) şi Robert Mustacă (79). Pentru FC Viitorul U-17 au evoluat: Stănciulescu - Grosu, Bîrzu, Dănuleasa (69 Buta), Lazăr - Voicu (69 Tănasă), Sîrbu (69 Popescu), Grameni - Bodişteanu (65 Mustacă), Ilie (65 Mihai), Munteanu.

Celelalte trei confruntări din sferturile Cupei României U-17 (Ardealul Cluj - FCSB, LPS Banatul Timişoara - U Craiova, FC Voluntari - CFR Cluj) sunt programate pe 13 martie. Tot pe 13 martie se vor disputa şi cele patru sferturi de finală din Cupa României U-19. (CFR Cluj - UTA, AFC Hermannstadt - FC Viitorul, Sport Team Bucureşti - Dinamo Bucureşti, Petrosport Ploieşti - Sporting Vaslui).

Sursa foto: FC Viitorul