01:19 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Văr cu Simona Halep Dimciu Halep, printre marcatorii FC Viitorul Under-19 din succesul cu Gloria Popeşti Leordeni (galerie foto)

30 Jul, 2018 00:00 1956 Marime text
După aproape două săptămâni de la reluarea pregătirilor, echipa Under-19 a centrului de copii și juniori al Academiei Hagi a susținut primul meci de verificare al acestei veri, în compania formației de Liga a 3-a Gloria Popești-Leordeni.

Partida s-a disputat sâmbătă pe unul din terenurile din Complexul Academiei Hagi și s-a încheiat cu victoria FC Viitorul U-19, formație pregătită de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă, scor 3-1 (2-0). Golurile juniorilor constănțeni au fost marcate de Vlad Chera (16), Alexandru Pop (49) și Dimciu Halep, văr cu Simona Halep (64), în timp ce pentru bucureșteni a punctat Robert Nica (74). În minutul 100, portarul constănțean Mihai Popa a apărat un penalty executat de Toma Vincene. Prima repriză s-a disputat pe durata a 55 de minute, iar repriza secundă a avut 45 de minute.

Pentru FC Viitorul U-19 au jucat: Șerban (56 Popa) - R. Ghiță (56 Georgescu), Leca (56 Ștefănescu), Vlad (79 R. Ghiță), Nedelea (56 Mureșan) - Negrean (79 Nedelea), Călin (56 Neagu), Tucaliuc (56 Haită; 88 Tucaliuc) - Chera (56 Girsik), Pop (56 Halep), Matiș (56 Vultur; 74 Avram).

Sursa foto: FC Viitorul