13:37 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep a atins faza sferturilor la Kremlin Cup

21 Oct, 2021 20:50 2315 Marime text

• Jucătoarea din Constanţa a trecut în două seturi  de Veronika Kudermetova.

Constănţeanca Simona Halep (30 de ani, 19 WTA) a disputat în această seară meciul din optimile de finală ale Kremlin Cup, turneul de la Moscova, întâlnind-o pe reprezentanta gazdelor Veronika Kudermetova (24 de ani, 32 WTA).

Victoria i-a aparţinut Simonei (a opta favorită a turneului), în două seturi, scor 6-1, 7-6, jucătoarea din Constanţa calificându-se astfel în sferturile de finală.

În această fază, Simona o va întâlni pe pe Maria Sakkari (Grecia, 26 de ani, 7 WTA, cap de serie numărul 3), care a trecut în optimi de Anna Kalinskaya (Rusia, 22 de ani, 101 WTA) scor 6-2, 1-0, beneficiind de abandonul adversarei în setul secund.

Sursa foto: Facebook (Simona Halep)