03:18 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Reprezentanţi ai Constanţei, pe podium la Cupa de Iarnă. De la juniori 3, până la veterani! (galerie foto + document)

10 Dec, 2019 00:00 3501 Marime text

La Bucureşti s-a disputat Concursul Naţional Cupa de Iarnă, întrecere de atletism la categoriile de vârstă seniori, tineret, juniori 1, 2 şi 3 şi masters, iar pe podium au urcat şi reprezentanţi ai Constanţei.

Roxana Constantin, de la CSS1 (antrenori, Coculeana şi Ioan Oltean), s-a clasat de două ori pe locul întâi, la 400 m juniori 3 (59,43 s) şi la 60 m juniori 1 (8.12 s). O altă sportivă de la CSS1, Cristina Stancu, a fost a doua la triplusalt juniori 2 (11,46 m). De asemenea, rezultate bune a obţinut şi Eduard David.
Tania Borisov (LPS „Nicolae Rotaru“
Constanţa; antrenor, Gabriel Zaharia) s-a clasat pe poziţia secundă la 60 m garduri juniori 2 (10.03 s), iar la 800 m juniori 2 (cu 2:33.93) şi la 400 m juniori 2 (cu 1:03.73) a ocupat locul trei. În proba de 60 m a senioarelor, Teodora Toma (CSSI Mamaia) a terminat pe locul doi, cu 8,71 s.

La veterani, Gheorghe Romaşcanu (CS Farul) s-a clasat pe doi la 400 m (1:00.66) şi la 1.500 m (5:04.41).

Sursa foto: Facebook (Coculeana Oltean)

Citeşte şi:

Roxana Constantin, de două ori pe podium Medalii pentru atletele din Constanţa la Campionatul Naţional de juniori II (galerie foto)