15:19 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Primul antrenament la Indian Wells al Simonei Halep. Care a fost mesajul organizatorilor

04 Mar, 2019 16:37 1721 Marime text
Simona Halep se pregătește pentru debutul la Indian Wells, turneu pe care l-a câștigat în 2015 și unde anul trecut a ajuns până în semifinale, potrivit digisport.ro.

A făcut primul antrenament înaintea turneului.

Contul oficial de twitter al competiției din Statele Unite ale Americii a postat și un mesaj alături de cele două fotografii publicate cu Simona Halep la antrenament. "Bine ai revenit în Paradisul Tenisului, campioano!" a fost mesajul americanilor pentru Simona Halep.

Simona Halep a început săptămână pe locul 2 în ierarhia generală, dar poate reveni pe prima poziție a clasamentului WTA la Indian Wells.

Sportiva noastră își poate recăpăta prima poziție în clasamentul WTA, pierdută la Australian Open, însă nu depinde numai de ea să revină în fotoliul de lider. Trofeul la Indian Wells nu îi garantează matematic locul 1 Simonei Halep, care are nevoie și de jocul rezultatelor.

Simona Halep are de apărat 390 de puncte, după ce a atins semifinalele anul trecut. Naomi Osaka este deținătoarea trofeului la Indian Wells.