13:32 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Medalii multe pentru Constanţa la Campionatul Balcanic de tenis de masă (galerie foto)

20 Jun, 2019 00:00 2671 Marime text
Reprezentantele Constanţei în loturile României de tenis de masă care au participat la Campionatul Balcanic pentru juniori 1 şi 2, de la Skopje (Macedonia) au avut evoluţii foarte bune.

Din formaţia de junioare 1 (antrenor, Petre Arnăutu) au făcut parte, de la Constanţa, Claudia Caragea şi Denisa Urîtu. Pe echipe, România a cucerit medalia de argint, după ce a pierdut în finală cu Turcia, scor 1-3. La dublu feminin, cele două constănţence au făcut pereche s-au clasat tot pe locul secund. La junioare 2, România (antrenor, Cristrian Podar) le-a avut în componenţă de pe litoral pe Elena Zaharia şi Bianca Mei-Roşu. Tricolorele nu au avut rival pe echipe, ieşind campioane balcanice după ce au trecut în finală de Turcia cu 3-0. Elena Zaharia a obţinut alte trei medalii de aur, la individual, dublu feminin şi dublu mixt, secţiune la care Bianca Mei-Roşu a intrat în posesia bronzului.

Sursa foto: Facebook (Federaţia Română de Tenis de Masă)