23:07 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Lupte CS Victoria Cumpăna, pe locul doi la Memorialul „Nicolae Gheorghe“. Alexia Gavrilă, cea mai tehnică sportivă (GALERIE FOTO)

23 Mar, 2023 14:33 1888 Marime text

CS Victoria Cumpăna a participat cu succes la prima ediție a turneului internațional de lupte greco-romane și lupte feminine Memorialul „Nicolae Gheorghe“, găzduit de Sala Sporturilor „Iftimie Ilisei“ din Medgidia.

Pregătit de Vasile Vicol, lotul clubului din Cumpăna a obținut șapte medalii la individual, iar pe echipe CS Victoria a fost a doua în concurs.

Totodată, luptătoarea Alexia Gavrilă a fost declarată cea mai tehnică sportivă.

Locul 3 – Maria Cocotă, cat. 44 kg

Datorită celor 7 medalii obținute la individual, echipa C.S. “Victoria” Cumpăna s-a clasat pe Locul 2 din totalul celor 20 de cluburi participante, printre care și Lotul Național al României U15. Sportiva Gavrilă Alexia a obținut titlul de “Cea Mai Tehnică Sportivă a Concursului“. Felicitări tuturor!, se arată pe pagina de Facebook „Cumpăna News“.

Sursa foto: Facebook (Cumpăna News)