08:05 05 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FCSB și FC Viitorul s-au duelat în această seară în play-off. Victorie la limită!

11 Mar, 2018 20:54 1718 Marime text
FCSB - FC Viitorul, meciul dintre vicecampioana, respective campioana Ligii 1 din sezonul trecut, se dispută în această seară, la București, în închiderea etapei întâi din turneul play-off.

Formațiile de start sunt:

FCSB (antrenor, Nicolae Dică): Bălgrădean - R. Benzar, Planici, Momcilovici, Morais - Pintilii, Nedelcu - Man, Budescu, Fl. Tănase – Gnohere.

Rezerve: A. Vlad, Bălașa, Alibec, Filip, Fl. Coman, Ov. Popescu, Teixeira.

FC Viitorul (manager tehnic, Gică Hagi): V. Cojocaru - Mladen, Țâru, Hodorogea, Cr. Ganea - Cicâldău, T. Băluță, A. Ciobanu - Dumitrescu, I. Hagi, A. Chițu.

Rezerve: Tordai, V. Ghiță, Mățan, Drăguș, Mailson Lima, Căpușă, Gavra.

UPDATE: S-a terminat meciul. FCSB a câștigat cu 2-1 (Budescu 31, Momcilovici 39 / Mladen 75).

UPDATE: FC Viitorul reduce din diferență, prin Mladen, care punctează din careu în minutul 75, după un corner al  lui Ianis Hagi. FCSB - FC Viitorul 2-1! Imediat, gazdele fac ultima schimbare, Teixeira în locul lui Florin Tănase.

UPDATE: În minutul 74, în urma unui corner executat de Budescu, Alibec trimite în bară din apropiere.

UPDATE: Hagi își epuizează schimbările în minutul 66, trimițându-l în teren pe Căpușă în locul lui Ciobanu.

UPDATE: Intră pe teren și Denis Alibec, la FCSB, în locul lui Gnohere, în minutul 65.

UPDATE: În minutul 62, o nouă schimbare la FC Viitorul - Mățan în locul lui Chițu.

UPDATE: În minutul 58, Drăguș trage de la distanță pe lângă poartă.

UPDATE: A început partea secundă. Ambii antrenori au efectuat câte o schimbare la pauză. La FC Viitorul a ieșit Doru Dumitrescu și a intrat Drăguș. La FCSB Pintilii i-a lăsat locul în teren lui Ov. Popescu.

UPDATE: S-a încheiat prima repriză. FCSB Conduce cu 2-0 (Budescu 31, Momcilovici 39)!

UPDATE: În minutul 39, FCSB se desprinde, marcând pentru 2-0 Momcilovici. A fost un corner, Florin Tănase a prelungit, iar fundașul gazdelor a introdus mingea în plasă din apropiere.

UPDATE: FCSB deschide scorul în minutul 31, în urma unui gol foarte frumos al lui Budescu. Șut din careu, bară-bară-gol!

UPDATE: În minutul 20, Budescu a șutat de la marginea careului, dar Cojocaru a reținut.

UPDATE: Partida a început.

Sursa foto: Facebook (Academia Hagi)