00:00 17 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. ​Liga a 3-a Un egal și două înfrângeri pentru echipele din județul Constanța în etapa a 11-a

02 Nov, 2019 17:20 2575 Marime text
Două dintre cele trei echipe de fotbal din județul Constanța din seria secundă a Ligii a 3-a au evoluat astăzi în etapa a 11-a a campionatului.

Rezultatele au fost:

CS Poseidon Limanu-2 Mai - CS Tunari 1-1 (Erdinci Cogali 67 / Ionuţ Drăgan 90)

Agricola Borcea - CS Medgidia 6-1 (Constantin Clătinici 43, 54, Ionuţ Zaina 60, 69, Robert Dumitru 86, Adrian Grigore 90 / Georgian Păun 50).

Duminică, 3 noiembrie, de la ora 14.00, se joacă meciul  Axiopolis Cernavodă (locul 15, cu 5 puncte) - Metalul Buzău (locul 7, cu 17 puncte).

UPDATE:

În meciul de astăzi, Axiopolis Cernavodă a cedat cu 0-1 (0-0) în disputa cu Metalul Buzău. Golul a fost marcat în minutul 80 de Alin Iacob.

Din păcate, am pierdut cu un fault clar în careu neacordat la sfârșitul primei reprize și cu o eliminare la începutul reprizei secunde..., se arată pe pagina de Facebook Suporter Axiopolis Cernavodă.

În clasament, echipele din județul Constanța ocupă următoarele poziții: Poseidon Limanu-2 Mai – 9 (cu 14 puncte), CS Medgidia – 11 (cu 11 puncte), Axiopolis Cernavodă – 15 (cu 5 puncte).

Susra foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanța