14:30 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa, înfrângeri în etapa a 15-a. 12 goluri marcate în meciurile lor!

02 Dec, 2023 18:51 1392 Marime text
Axiopolis Cernavodă

În etapa a 15-a a Ligii a 3-a la fotbal, seria a treia, ambele reprezentante ale județului Constanța, Axiopolis Cernavodă și Gloria Băneasa, au pierdut.

Gloria Băneasa a cedat pe teren propriu în meciul cu liderul clasamentului, CS Afumați, care s-a impus cu 4-0 (Dorin Burlacu 3, 11, 56, Ciprian Stanciu 39).

Axiopolis Cernavodă a jucat în deplasare cu Recolta Gheorghe Doja, iar gazdele s-au impus cu 5-3 (2-1), după ce oaspeții au egalat de două ori (1-1, 2-2), iar în minutul 58 au preluat conducerea, cu 3-2. Au marcat Adrian Răduca 20 – penalty, 64, Dorin Radu 40, 70, Mihăiță Năstase 81 / Sasha Agiveli 26, Iulian Carabela 52 – penalty, Alexandru Moise 58.

În celelalte meciuri ale etapei în seria a treia s-au înregistrat rezultatele:

Dunărea Călăraşi – Înainte Modelu 5-1
FC Voluntari 2 – Agricola Borcea  0-1
LPS HD Clinceni – Progresul Fundulea  3-0.

Clasament: 1. CS Afumați – 36p, 2. Dunărea Călărași - 33p, 3. Agricola Borcea - 27p, 4. LPS HD Clinceni – 26p, 5. Recolta Gheorghe Doja - 20p, 6. Axiopolis Cernavodă - 16p, 7. Gloria Băneasa - 16p, 8. Înainte Modelu - 15p, 9. Progresul Fundulea – 15p, 10. FC Voluntari 2 - 10p.

Terminăm anul fotbalistic în Liga a III-a la fel cum l-am început: cu înfrângere! Din fericire, rămânem pe locul 6 deoarece toate celelalte echipe competitoare din locurile 7-10 au pierdut și ele. Să sperăm că această pauză competițională va aduce câteva schimbări în jocul echipei, este mesajul de pe pagina de Facebook „Suporter Șoimii – Axiopolis Cernavodă“.

Sursa foto: Facebook (Axiopolis Cernavodă)