21:01 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga a 3-a Gloria Băneasa, egal în deplasare cu Progresul Fundulea. Axiopolis Cernavodă, înfrângere acasă

26 Nov, 2023 11:05 1684 Marime text
Sursa foto: captură Facebook (Axiopolis Cernavodă)
În etapa a 14-a a Ligii a 3-a, seria a 3-a, Gloria Băneasa, din județul Constanța, a remizat în deplasare cu Progresul Fundulea, scor 1-1, pe când Axiopolis Cernavodă, cealaltă reprezentantă a județului în serie, a cedat cu 1-2 pe teren propriu cu Dunărea Călărași.

În partida Progresul Fundulea – Gloria Băneasa 1-1, gazdele au deschis scorul în minutul 2, prin Laurențiu Gulie, iar Mario Răducan a egalat în minutul 32.

La Cernavodă, Dunărea Călărași a condus cu 2-0, după reușitele lui Bogdan Vișan (15, 50), iar Alexandru Moise a redus din diferență în minutul 58.

Șoimii se pare că nu se mai regăsesc și au înregistrat a 8-a înfrângere în 14 etape, pe un teren "greu", unde ploaia și-a pus amprenta asupra jocului, un fotbal-polo, în fața echipei Dunărea Călărași. Băieții nostril mergeau spre un rezultat pozitiv sau un egal, pentru menținerea în lupta pentru play-off-ul seriei 3 dar, din păcate, ne-am chinuit să construim, să aducem mingea în fața porții și... ratăm. Moise a reușit să micșoreze diferența la un gol. După 14 etape, Șoimii sunt pe locul 6, cu 16 puncte ... Asta e, capul sus! Mergem mai departe... Vor reveni și "vremurile" bune...! Forza, Șoimii!, este mesajul de pe pagina de Facebook „Suporter – Șoimii Axiopolis Cernavodă“.

În celelalte partide ale etapei în seria 3 s-au înregistrat rezultatele

Agricola Borcea – Înainte Modelu 3-2
CS Afumaţi – Recolta Gheorghe Doja 7-2
FC Voluntari 2 – LPS HD Clinceni 3-2.

Clasament: 1. CS Afumați – 33p, 2. Dunărea Călărași - 30p, 3. Agricola Borcea - 24p, 4. LPS HD Clinceni – 23p, 5. Recolta Gheorghe Doja - 17p, 6. Axiopolis Cernavodă - 16p, 7. Gloria Băneasa - 16p, 8. Înainte Modelu - 15p, 9. Progresul Fundulea – 15p, 10. FC Voluntari 2 - 10p.