03:59 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Juniori ai FC Viitorul, victorie şi egal în două amicale cu echipele Academicii Clinceni

16 Feb, 2021 00:00 3262 Marime text
  • FC Viitorul Under-16 este antrenată de Ionuţ Mihu, iar la FC Viitorul Under-15 antrenor este Ştefan Sandu.

Echipele Under-16 (jucători născuți după 1 ianuarie 2005) și Under-15 (jucători născuți după 1 ianuarie 2006) ale clubului Viitorul Constanţa s-au deplasat în capitală pentru două meciuri de verificare cu echipele similare ale grupării Academica Clinceni.

Echipele de pe litoral au înregistrat o victorie (3-1, la Under-16) şi un egal fără goluri la Under-15. În partida câştigată, pentru FC Viitorul au marcat Luca Banu (13), Adrian Mazilu (65) şi Alin Cocoș (86). Echipa FC Viitorul U-16 (antrenor, Ionuț Mihu) a fost: Răfăilă (60 Munteanu) - Aioanei (60 Chihaia), Fătu (60 Zaharia), Ștefănescu, Borza - Dulcea (60 Burlacu), Chiper (75 Fătu), Banu (75 Dulcea) - Mazilu (70 Cocoș), Tronea (60 Sandu), Sali (80 Cocot). S-au jucat două reprize a câte 45 de minute.

La categoria de vârstă Under-15, partida a avut două reprize a câte 40 de minute, iar antrenorul FC Viitorul, Ştefan Sandu, a mizat pe: Cimpoeșu (41 Cadar) - Chihaia (55 Raftu), Giurgiu (55 Dumitra), Gică, Burlacu (55 Căpitanu) - Popovici (55 Nechifor), Cercel (55 Marchidan), Leonte - Păcuraru (55 Doicaru), Cocoș (41 Alexandru; 60 Somandru), Băsceanu (55 Cernescu).

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Academia Hagi