Judeţul Constanţa. Meciurile care se joacă în weekend la Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a
Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
02:50 15 08 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Judeţul Constanţa. Meciurile care se joacă în weekend la Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

28 Apr, 2018 00:00 622 Marime text
Meciurile etapei a 23-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se joacă în acest weekend, după programul: sâmbătă, 28 aprilie - Portul Constanţa - CS Agigea (ora 10.00 - juniorii, ora 12.00 - seniorii), Viitorul Fântânele - CS Năvodari (11.00 / 13.00), CS Eforie - Voinţa Valu lui Traian (10.00 / 12.00), Ştiinţa Poarta Albă - Sparta Techirghiol (15.00 / 17.00), CS Mihail Kogălniceanu - CSO Ovidiu (11.00 / 13.00), Gloria Albeşti - Farul Tuzla (9.00 / 11.00); duminică, 29 aprilie - CS Lipniţa Carvăn - Gloria Băneasa (12.00 / 14.00), CS Medgidia - Unirea Topraisar (11.00 / 13.00).
 
La Liga a 5-a a fost programată tot etapa a 23-a, duminică, 29 aprilie, astfel: Axiopolis Cernavodă II - Victoria Cumpăna (11.00), Carsium Hârşova - Viitorul Pecineaga (14.00), Litoral Corbu - Speranţa Nisipari (11.00), CS Poseidon Limanu - Voinţa Săcele (11.00), Viitorul Târguşor - CS Peştera (11.00), Inter Ion Corvin - CS Murfatlar (14.00), Avântul Comana - Olimpia Constanţa (14.00) şi FC Mereni - Sport Prim Oltina (14.30).
 
Ultimul eşalon fotbalistic judeţean de seniori al judeţului, Liga a 6-a, îşi derulează duminică, 29 aprilie, runda a 16-a. Partidele sunt: în Seria Nord - Sportul Tortoman - Pescăruşul Gârliciu (14.00), Pescarul Ghindăreşti - Viitorul Cuza Vodă (11.30), Înfrăţirea Cogealac - Ulmetum Pantelimon (14.00), Steaua Speranţei Siliştea - Dunărea Ciobanu (11.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Gloria Seimeni (15.00); în Seria Sud - Fulgerul Chirnogeni - AS Bărăganu (11.00), Trophaeum Adamclisi - Flacăra Viişoara (14.00), Voinţa Cochirleni - Luceafărul Amzacea (11.00), Danubius Rasova - AS Independenţa (11.00), Viitorul Cobadin - AS Pelinu (11.00). ITC are rundă liberă.
 
Clasamente:
Liga a 4-a
- la seniori - 1. Medgidia - 57p, 2. Fântânele - 52p, 3. Năvodari - 49p, 4. Băneasa - 41p, 5. Techirghiol - 32p, 6. Agigea - 31p, 7. Albeşti - 31p, 8. Ovidiu - 29p, 9. Lipnița Carvăn - 28p, 10. Eforie - 28p, 11. Mihail Kogălniceanu - 28p, 12. Portul - 22p, 13. Poarta Albă - 19p, 14. Tuzla - 11p, 15. Topraisar - 7p, 16. Valu lui Traian - 1p;
- la juniori - 1. Valu lui Traian - 54p, 2. Năvodari - 53p, 3. Portul - 50p, 4. Albeşti - 46p, 5. Fântânele - 44p, 6. Medgidia - 39, 7. Mihail Kogălniceanu - 29p, 8. Eforie - 28p, 9. Techirghiol - 27p, 10. Băneasa - 26p, 11. Lipnița Carvăn - 18p, 12. Agigea -13p, 13. Poarta Albă - 13p, 14. Ovidiu - 8p, 15. Topraisar - 7p, 16. Tuzla - 7p.
 
Liga a 5-a:
1.              Poseidon - 56p, 2. Peştera - 48p, 3. Cernavodă II - 45p, 4. Săcele - 38p, 5. Corbu - 31p, 6. Olimpia - 30p, 7. Pecineaga - 30p, 8. Murfatlar - 29p, 9. Nisipari - 26p, 10. Târguşor - 25p, 11. Mereni - 25p, 12. Ion Corvin - 23p, 13. Cumpăna - 22p, 14. Comana - 21p, 15. Oltina - 15p, 16. Hârşova - 14p.
 
Liga a 6-a:
- în Seria Nord - 1. Tortoman - 38p, 2. Nicolae Bălcescu - 28p, 3. Cuza Vodă - 27p, 4. Seimeni - 26p, 5. Mircea Vodă - 26p, 6. Ciobanu - 21p, 7. Ghindăreşti - 18p, 8. Siliştea - 16p, 9. Pantelimon - 16p, 10. Castelu II - 14p, 11. Gârliciu - 10p, 11. Cogealac - 10p.
- în Seria Sud - 1. Pelinu - 37p, 2. Chirnogeni - 33p, 3. Rasova - 31p, 4. Independența - 23p, 5. Cobadin - 18p, 6. Cochirleni - 17p, 7. Amzacea - 17p, 8. Adamclisi - 13p, 9. ITC - 13p, 10. Viişoara - 5p, 11. Bărăganu - 3p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii