Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
06:29 21 05 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Judeţul Constanţa. Meciurile care se joacă în weekend în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

14 Apr, 2018 00:00 623 Marime text
Etapa a 21-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută în acest weekend, după programul: sâmbătă, 14 aprilie - Portul Constanţa - CSO Ovidiu (ora 13.00 - juniorii, ora 15.00 - seniorii), Viitorul Fântânele - Unirea Topraisar (11.00 / 13.00), CS Eforie - CS Năvodari (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), Ştiinţa Poarta Albă - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), CS Medgidia - Farul Tuzla (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - Gloria Albeşti; duminică, 15 aprilie - CS Lipniţa Carvăn - CS Agigea (11.00 / 13.00).
 
Şi la Liga a 5-a se va juca, duminică, 15 aprilie, etapa a 21-a, astfel: Axiopolis Cernavodă II - Olimpia Constanţa (11.00), Carsium Hârşova - CS Murfatlar (14.00), Litoral Corbu - Victoria Cumpăna (11.00), CS Poseidon Limanu - Viitorul Pecineaga (11.00), CS Peştera - Speranţa Nisipari (16.00), Viitorul Târguşor - Voinţa Săcele (14.00), Inter Ion Corvin - Sport Prim Oltina (14.30) şi Avântul Comana - FC Mereni (10.00).
 
Ultimul eşalon fotbalistic judeţean de seniori, Liga a 6-a, îşi derulează, duminică, 15 aprilie, runda a 14-a. Partidele sunt: în Seria Nord - Gloria Seimeni - Pescăruşul Gârliciu (14.00), Speranţa Castelu II - Viitorul Cuza Vodă (12.00), Sportul Tortoman - Ulmetum Pantelimon (11.00), Pescarul Ghindăreşti - Dunărea Ciobanu (11.00), Înfrăţirea Cogealac - Steaua Speranţei Siliştea (11.00), Recolta Nicolae Bălcescu - Dacia Mircea Vodă (14.00); în Seria Sud - AS Independenţa - AS Bărăganu (11.00), Viitorul Cobadin - Flacăra Viişoara (11.00), Fulgerul Chirnogeni - Luceafărul Amzacea (11.00), Voinţa Cochirleni - ITC (14.00) şi Danubius Rasova - AS Pelinu (11.00). Trophaeum Adamclisi are rundă liberă.
 
Clasamente:
Liga a 4-a:
- la seniori - 1. Medgidia - 51p, 2. Fântânele - 46p, 3. Năvodari - 43p, 4. Băneasa - 38p, 5. Agigea - 31p, 6. Eforie - 28p, 7. Albeşti - 28p, 8. Techirghiol - 26p, 9. Ovidiu - 26p, 10. Lipnița Carvăn - 25p, 11. Mihail Kogălniceanu - 22p, 12. Portul - 16p, 13. Poarta Albă - 16p, 14. Tuzla - 11p, 15. Topraisar - 7p, 16. Valu lui Traian - 1p;
- la juniori - 1. Valu lui Traian - 48p, 2. Năvodari - 47p, 3. Portul - 44p, 4. Albeşti - 40p, 5. Fântânele - 37p, 6. Medgidia - 33p, 7. Eforie - 28p, 8. Techirghiol - 26p, 9. Mihail Kogălniceanu - 26p, 10. Băneasa - 22p, 11. Lipnița Carvăn - 15p, 12. Poarta Albă - 13p, 13. Agigea -12p, 14. Ovidiu - 8p, 15. Topraisar - 7p, 16. Tuzla - 7p
 
Liga a 5-a:
1. Poseidon - 47p, 2. Peştera - 41p, 3. Cernavodă II - 39p, 4. Săcele - 36p, 5. Pecineaga - 28p, 6. Corbu - 27p, 7. Olimpia - 26p, 8. Nisipari - 26p, 9. Târguşor - 22p, 10. Comana - 21p, 11. Murfatlar – 20p, 12. Ion Corvin - 20p, 13. Mereni - 19p, 14. Cumpăna - 15p, 15. Hârşova - 14p, 16. Oltina - 9p.
 
Liga a 6-a:
- în Seria Nord - 1. Tortoman - 32p, 2. Cuza Vodă - 27p, 3. Nicolae Bălcescu - 27p, 4. Mircea Vodă - 25p, 5. Seimeni - 20p, 6. Ciobanu - 18p, 7. Ghindăreşti - 15p, 8. Pantelimon - 13p, 9. Castelu II - 11p, 10. Siliştea - 10p, 11. Cogealac - 10p, 12. Gârliciu - 7p;
- în Seria Sud - 1. Pelinu - 34p, 2. Chirnogeni - 27p, 3. Rasova - 25p, 4. Independența - 20p, 5. Cochirleni - 17p, 6. Amzacea - 16p, 7. Cobadin - 14p, 8. Adamclisi - 12p, 9. ITC - 10p, 10. Viişoara - 4p, 11. Bărăganu - 3p.
 
Sursa foto: ZIUA de Constanţa
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii