Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
16:53 12 12 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul județului Constanța Meciurile din weekend de la Ligile a 4-a, a 5-a și a 6-a

ro

20 Oct, 2018 00:00 628 Marime text
În etapa a 13-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța, sâmbătă, 20 octombrie, au fost programate partidele: CS Cumpăna - Voința Valu lui Traian (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), Gloria Albești - FC Farul Constanța (11.00 / 13.00), CSC Mihail Kogălniceanu - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), CS Eforie - Farul Tuzla (11.00 / 13.00), Viitorul Fântânele - CS Poseidon 2 Mai Limanu (11.00 / 13.00), Știința Acalab Poarta Albă - CS Lipnița Carvăn (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - Portul Constanța (11.00 / 13.00), CS Agigea - Axiopolis Cernavodă II (11.00 / 13.00).
 
Întâlnirea de seniori CS Năvodari - CSO Ovidiu s-a încheiat cu scorul de 2-1 în favoarea gazdelor, în vreme ce la juniori a fost 1-1.  

La Liga a 5-a, duminică, 21 octombrie, se joacă etapa a 11-a, astfel: Recolta Nicolae Bălcescu - Litoral Corbu (ora 11.00), Olimpia Constanța - AS Pelinu (ora 14.00), CS Murfatlar - CS Peștera (ora 14.15), Danubius Rasova - Sportul Tortoman (ora 11.00), Sport Prim Oltina - Viitorul Târgușor (ora 11.00), Unirea Topraisar - Avântul Comana (ora 11.00), Inter Ion Corvin - Viitorul Pecineaga (ora 11.00), Speranța Castelu II - Voința Săcele (ora 14.00), Carsium Hârșova - FC Mereni (ora 14.00).

Duminică, 21 octombrie, se dispută și partidele din runda a opta a Ligii a 6-a. Meciurile sunt: în Seria Nord - Pescarul Ghindărești - Dacia MIrcea Vodă (ora 14.00), Pescărușul Gârliciu - Ulmetum Pantelimon (ora 11.00), Dunărea Ciobanu - Steaua Speranței Siliștea (ora 11.00), Gloria Seimeni - Emaus Cernavodă (ora 14.00), Viitorul Cuza Vodă - Înfrățirea Cogealac (ora 11.00), Flacăra Crucea - Victoria Mihai Viteazu (ora14.00); în Seria Sud - AS Bărăganu - Trophaeum Adamclisi (ora 11.00), Flacăra Viișoara - CS Negru Vodă (ora 13.30), AS Independența - Old Boys Cobadin (ora 11.00), Viitorul Cobadin - Voința Cochirleni (ora 11.00), Fulgerul Chirnogeni - AS Viișoara (ora 14.00), AS Lumina - Dunărea Ostrov (ora 14.00). ITC are rundă liberă.
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a (seniori): 1. Năvodari - 29p (12 meciuri), 2. Albești - 25p (12 meciuri), 3. Fântânele - 25p (12 meciuri), 4. Poseidon - 23p (12 meciuri), 5. Cumpăna - 23p (12 meciuri), 6. Agigea - 20p (11 meciuri), 7. FC Farul - 19p (12 meciuri), 8. Lipnița Carvăn - 19p (10 meciuri), 9. Băneasa - 19p (12 meciuri), 10. Ovidiu - 18p (12 meciuri), 11. Techirghiol - 17p (12 meciuri), 12. Cernavodă II - 14p (11 meciuri), 13. Tuzla - 13p (12 meciuri), 14. Eforie - 11p (12 meciuri), 15. Mihail Kogălniceanu - 11p (12 meciuri), 16. Portul - 8p (12 meciuri), 17. Poarta Albă - 8p (12 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (12 meciuri).
 
Liga a 4-a (juniori): 1. Portul - 34p (12 meciuri), 2. Albești - 34p (12 meciuri), 3. FC Farul - 33p (12 meciuri), 4. Năvodari - 27p (12 meciuri), 5. Poseidon - 25p (12 meciuri), 6. Techirghiol - 24p (12 meciuri), 7. Cernavodă II - 23p (11 meciuri), 8. Mihail Kogălniceanu - 22p (12 meciuri), 9. Poarta Albă - 18p (12 meciuri), 10. Băneasa - 16p (12 meciuri), 11. Valu lui Traian - 10p (12 meciuri), 12. Ovidiu - 9p (12 meciuri), 13. Eforie - 9p (11 meciuri), 14. Agigea - 7p (11 meciuri), 15. Lipnița Carvăn - 6p (10 meciuri), 16. Fântânele - 6p (12 meciuri), 17. Tuzla - 4p (12 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (11 meciuri).

Liga a 5-a: 1. Castelu II - 24p, 2. Pecineaga - 22p, 3. Oltina - 21p, 4. Peștera - 20p, 5. Corbu - 19p, 6. Rasova - 17p, 7. Olimpia - 16p, 8. Ion Corvin - 16p, 9. Pelinu - 13p, 10. Murfatlar - 13p, 11. Săcele - 13p, 12. Nicolae Bălcescu - 13p, 13. Comana - 12p, 14. Mereni - 10p, 15. Tortoman - 10p, 16. Târgușor - 8p, 17. Topraisar - 6p, 18. Hârșova - 4p.

Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Crucea - 18p, 2. Mircea Vodă - 16p, 3. Cuza Vodă - 16p, 4. Mihai Viteazu - 15p, 5. Ciobanu - 12p, 6. Seimeni - 12p, 7. Siliștea - 9p, 8. Cogealac - 6p, 9. Ghindărești - 4p, 10. Emaus - 4p, 11. Gârliciu - 3p, 12. Pantelimon - 2p; Seria Sud - 1. ITC - 21p, 2. Viitorul Cobadin - 15p, 3. Negru Vodă - 13p, 4. Chirnogeni - 11p, 5. Cochirleni - 11p, 6. AS Viișoara - 11p, 7. Old-Boys Cobadin - 11p, 8. Lumina - 10p, 9. Independența - 9p, 10. Adamclisi - 3p, 11. Flacăra Viișoara - 3p, 12. Bărăganu - 1p, 13. Ostrov - 0p.
 
Sursa foto: Facebook (FC Farul Constanța II)

Ti-a placut articolul?

Comentarii