Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
10:20 14 11 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

12 Oct, 2019 00:00 587 Marime text
În etapa a 12-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se dispută partidele: sâmbătă, 12 octombrie - CS Agigea - Gloria Albeşti (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Eforie - Portul Constanţa (10.00 / 12.00), Gloria Băneasa - Ştiinţa Acalab Poarta Albă (11.00 / 13.00), Emaus Cernavodă - Viitorul Pecineaga (13.30 / 15.30), CS Cumpăna - CS Năvodari (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), Viitorul Fântânele - Farul Tuzla (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - Axiopolis Cernavodă II (12.00 / 14.00).
 
Duminică, 13 octombrie, au fost programate meciurile din etapa a opta a Ligii a 5-a, astfel: în seria Nord - Dunărea Ciobanu - Victoria Mihai Viteazu (ora 11.00), Sportul Tortoman - Dacia MIrcea Vodă (11.00), CS Peştera - Viitorul Târguşor (14.00), CS Murfatlar - Litoral Corbu (14.00), Flacăra Crucea - CS Sharks Lumina (16.00), AS Litoral Sport 2019 Corbu - Recolta Nicolae Bălcescu (16.00), Steaua Speranţei Siliştea - Speranţa Castelu (16.00). Voinţa Săcele - Viitorul Hârşova nu se dispută, echipa oaspete retrăgându-se din campionat; în seria Sud - Kinder Constanţa - Sport Prim Oltina (11.00), Olimpia Constanţa - Avântul Comana (11.00), Fulgerul Chirnogeni - Unirea Topraisar (11.00), Viitorul Cobadin - Inter Ion Corvin (11.00), AS Pelinu 2016 - CS Negru Vodă (11.00), Danubius Rasova - FC Mereni (11.00), AS Pelinu Gold 2019 - AS Viişoara (14.00), AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - CS Poseidon Limanu 2 Mai II (14.00).
 
Şi runda a şaptea a Ligii a 6-a se joacă tot duminică, 13 octombrie, după programul: Trophaeum Adamclisi - Viitorul Cuza Vodă (11.00), AS Bărăganu - Ulmetum Pantelimon (11.00), Flacăra Viişoara - Voinţa Cochirleni (11.00), Viitorul Cobadin II - Pescăruşul Gârliciu (13.30), Dunărea Ostrov - Gloria Seimeni (14.00), Luceafărul Amzacea - Pescarul Ghindăreşti (14.00), AS Independenţa - CS Medgidia II (15.00),       
         
Clasamente:
 
Liga a 4-a seniori: 1. Agigea - 25p, 2. Fântânele - 23p, 3. Năvodari - 23p, 4. Albeşti - 23p, 5. Techirghiol - 20p, 6. Portul - 20p, 7. Tuzla - 20p, 8. Kogălniceanu - 19p, 9. Cumpăna - 19p, 10. Lipniţa Carvăn - 16p, 11. Axiopolis II - 16p, 12. Băneasa - 11p, 13. Valu lui Traian - 10p, 14. Eforie - 9p, 15. Pecineaga - 9p, 16. Ovidiu - 8p, 17. Poarta Albă - 6p, 18. Emaus - 0p.
Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 33p, 2. Techirghiol - 28p, 3. Portul - 28p, 4. Axiopolis II - 25p, 5. Valu lui Traian - 22p, 6. Poarta Albă - 22p, 7. Kogălniceanu - 18p, 8. Băneasa - 16p, 9. Tuzla - 15p, 10. Emaus - 13p, 11. Eforie - 13p, 12. Cumpăna - 12p, 13. Albeşti - 12p, 14. Agigea - 12p, 15. Pecineaga - 10p, 16. Fântânele - 9p, 17. Ovidiu - 1p, 18. Lipniţa Carvăn - 0p.
 
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 21p, 2. Corbu - 19p, 3. Săcele - 13p, 4. Murfatlar - 13p, 5. Siliştea - 13p, 6. Nicolae Bălcescu - 12p, 7. Castelu - 10p, 8. Mircea Vodă - 10p, 9. Târguşor - 10p, 10. Crucea - 9p, 11. Mihai Viteazu - 7p, 12. Tortoman - 7p, 13. Ciobanu - 6p, 14. Lumina - 6p, 15. Hârşova - 4p, 16. Corbu 2019 - 3p.
 
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Ion Corvin - 15p, 2. Comana - 15p, 3. Rasova - 15p, 4. Cobadin - 13p, 5. Oltina - 13p, 6. Mereni - 13p, 7. Negru Vodă - 12p, 8. Viişoara - 12p, 9. Olimpia - 11p, 10. Pelinu Gold 2019 - 10p, 11. Săgeata Stejaru 2019 - 8p, 12. Poseidon Limanu II - 6p, 13. Topraisar - 6p, 14. Pelinu 2016 - 4p, 15. AS Kinder - 3p, 16. Chirnogeni - 0p.
 
Liga a 6-a: 1. Adamclisi - 16p, 2. Cuza Vodă - 15p, 3. Amzacea - 10p, 4. Medgidia II - 9p, 5. Cobadin II - 9p, 6. Independenţa - 9p, 7. Viişoara - 8p, 8. Ghindăreşti - 7p, 9. Pantelimon - 7p, 10. Seimeni - 6p, 11. Cochirleni - 6p, 12. Gârliciu - 6p, 13. Bărăganu - 6p, 14. Ostrov - 3p.
 
Sursa foto: Facebook (AJF Constanţa)
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii