Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
09:13 23 10 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

21 Sep, 2019 00:00 583 Marime text

În etapa a opta a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se vor disputa partidele: sâmbătă, 21 septembrie - CS Agigea - CS Năvodari (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), CS Eforie - CS Cumpăna (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - Sparta Techirghiol (11.00 / 13.00), CS Mihail Kogălniceanu - Emaus Cernavodă (11.00 / 13.00), Viitorul Fântânele - Viitorul Pecineaga (11.00 / 13.00), Axiopolis Cernavoda II - Gloria Albeşti (11.00 / 13.00), Voinţa Valu lui Traian - Farul Tuzla (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - Portul Constanţa (12.00 / 14.00), CS Lipniţa Carvăn - Ştiinţa Acalab Poarta Albă (11.00 / 13.00).

Partidele din runda a cincea a Ligii a 5-a au fost programate duminică, 22 septembrie, astfel: în Seria Nord - Victoria Mihai Viteazu - CS Peștera (11.00), Vointa Săcele - Flacăra Crucea (11.00), Dunărea Ciobanu - AS Litoral Sport 2019 Corbu (11.00), CS Viitorul Hârşova - Speranţa Castelu (14.00), Litoral Corbu - Dacia Mircea Vodă (14.00), Viitorul Targuşor - Sportul Tortoman (14.00), CS Sharks Lumina - Steaua Speranţei Siliştea (14.00), Recolta Nicolae Bălcescu - CS Murfatlar (16.00); în Seria Sud - CS Poseidon Limanu II - FC Mereni (11.00), Sport Prim Oltina - Danubius Rasova (11.00), AS Viişoara - AS Pelinu 2016 (11.00), Unirea Topraisar - Kinder Constanţa (11.00), Fulgerul Chirnogeni - Olimpia Constanţa (14.00), Inter Ion Corvin - CS Negru Vodă (14.00), Avântul Comana - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa (11.00), Viitorul Cobadin - AS Pelinu Gold 2019 (14.00).

Duminică, 22 septembrie, se vor juca şi meciurile din etapa a patra a Ligii a 6-a: CS Medgidia II - Luceafărul Amzacea (11.00), Pescarul Ghindăreşti - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Ulmetum Pantelimon - Viitorul Cuza Vodă (11.00), AS Independenţa - Flacăra Viişoara (11.00), AS Bărăganu - Dunărea Ostrov (14.00), Voinţa Cochirleni - Trophaeum Adamclisi (14.00), Gloria Seimeni - Viitorul Cobadin (14.00).
 

Clasamente



Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 16p, 2. Năvodari - 14p, 3. Tuzla - 14p, 4. Albeşti - 13p, 5. Portul - 13p, 6. Agigea - 13p, 7. Axiopolis II - 12p, 8. Techirghiol - 11p, 9. Cumpăna - 10p, 10. Eforie - 9p, 11. Kogălniceanu - 9p, 12. Lipniţa Carvăn - 7p, 13. Valu lui Traian - 7p, 14. Ovidiu - 6p, 15. Pecineaga - 6p, 16. Băneasa - 5p, 17. Poarta Albă - 5p, 18. Emaus - 0p.

Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 21p, 2. Techirghiol - 18p, 3. Portul - 16p, 4. Axiopolis II - 15p, 5. Valu lui Traian - 15p, 6. Băneasa - 15p, 7. Kogălniceanu - 12p, 8. Poarta Albă - 10p, 9. Emaus - 10p, 10. Eforie - 9p, 11. Cumpăna - 9p, 12. Agigea - 9p, 13. Fântânele - 6p, 14. Tuzla - 6p, 15. Pecineaga - 6p, 16. Albeşti - 6p, 17. Ovidiu - 1p, 18. Lipniţa Carvăn - 0p.

Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 12p, 2. Murfatlar - 10p, 3. Siliştea - 10p, 4. Corbu - 9p, 5. Mircea Vodă - 6p, 6. Crucea - 6p, 7. Nicolae Bălcescu - 6p, 8. Tortoman - 6p, 9. Săcele - 4p, 10. Mihai Viteazu - 4p, 11. Târguşor - 4p, 12. Hârşova - 4p, 13. Castelu - 3p, 14. Corbu 2019 - 3p, 15. Lumina - 3p, 16. Ciobanu - 0p.

Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Rasova - 12p, 2. Ion Corvin - 9p, 3. Săgeata Stejaru 2019 - 8p, 4. Mereni - 7p, 5. Cobadin - 7p, 6. Olimpia - 7p, 7. Negru Vodă - 6p, 8. Comana - 6p, 9. Pelinu 2016 - 4p, 10. Oltina - 4p, 11. Pelinu Gold 2019 - 4p, 12. AS Kinder - 3p, 13. Viişoara - 3p, 14. Poseidon Limanu II - 3p, 15. Topraisar - 2p, 16. Chirnogeni - 0p.

Liga a 6-a: 1. Adamclisi - 9p, 2. Cuza Vodă - 9p, 3. Cobadin II - 6p, 4. Viişoara - 5p, 5. Pantelimon - 4p, 6. Amzacea - 4p, 7. Ghindăreşti - 3p, 8. Gârliciu - 3p, 9. Ostrov - 3p, 10. Medgidia II - 3p, 11. Independenţa - 3p, 12. Cochirleni - 3p, 13. Seimeni - 0p, 14. Bărăganu - 0p.
 

Înscrieri pentru Cupa Satelor



Încep înscrierile pentru o nouă ediție a Cupei Satelor, competiție organizată de Federația Română de Fotbal, în colaborare cu Asociațiile Județene de Fotbal. La aceata competiție, au drept de joc jucătorii născuți în anul 2007 și mai tineri și jucătoare născute după 2005. Etapa județeană se va desfășura în perioada 20 octombrie 2019 - 15 martie 2020. Pentru a intrat in competiție, un județ trebuie sa aibă minimum 8 echipe participante. Înscrierile se pot face până la data de 11 octombrie.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (AJF Constanţa)

Ti-a placut articolul?

Comentarii