Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
22:48 20 06 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a

ro

25 May, 2019 00:00 777 Marime text
Etapa a 33-a (penultima) a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa se joacă sâmbătă, 25 mai, după programul: Sparta Techirghiol - Farul Tuzla (9.00 / 11.00), CS Mihail Kogălniceanu - CS Cumpăna (11.00 / 13.00), CS Lipniţa Carvăn - Gloria Albeşti (11.00 / 13.00), Ştiinţa Acalab Poarta Albă - Axiopolis Cernavodă II (11.00 / 13.00), CS Năvodari - CS Poseidon Limanu - 2 Mai (11.00 / 13.00), CS Agigea - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), CS Eforie - Farul Constanţa (11.00 / 13.00) şi Portul Constanţa - CSO Ovidiu (11.00 / 13.00). Partida Viitorul Fântânele - Voinţa Valu lui Traian se va omologa cu scorul de 3-0 în favoarea echipei gazdă, după ce echipa din Valu lui Traian a depus o hârtie oficială că nu se poate deplasa la această confruntare.
 
În weekend a fost programată şi runda a 31-a a Ligii a 5-a, astfel: sâmbătă, 25 mai, de la ora 16.00 - CS Murfatlar - Sportul Tortoman (16.00); duminică, 26 mai - Unirea Topraisar - Litoral Corbu (11.00), Olimpia Constanţa - Danubius Rasova (11.00), Inter Ion Corvin - Viitorul Târguşor (11.00), Voinţa Săcele - FC Mereni (11.00), Speranţa Castelu - Avântul Comana (14.00), Sport Prim Oltina - AS Pelinu (14.00), Carsium Hârşova - CS Peştera (14.00) şi Viitorul Pecineaga - Recolta Nicolae Bălcescu (14.30).
 
În Seria Nord a Ligii a 6-a, duminică, 26 mai, se joacă meciurile din etapa a 20-a: Gloria Seimeni - Înfrăţirea Cogealac (11.00), Pescarul Ghindăreşti - Emaus Cernavodă (11.00), Flacăra Crucea - Dunărea Ciobanu (11.00), Pescăruşul Gârliciu - Dacia Mircea Vodă (14.00), Viitorul Cuza Vodă - Victoria Mihai Viteazu (14.00). Partida Steaua Speranţei Siliştea - Ulmetum Pantelimon a fost amânată. În Seria Sud, etapa a 23-a se dispută pe parcursul a două zile, astfel: sâmbătă, 25 mai - CS Negru Vodă - ITC (11.00), Voinţa Cochirleni - AS Lumina (11.00); duminică, 26 mai - AS Viişoara - AS Bărăganu (11.00), Dunărea Ostrov - Flacăra Viişoara (11.00), Viitorul Cobadin - Fulgerul Chirnogeni (13.30), Trophaeum Adamclisi - AS Independenţa (14.30). Old Boys Cobadin are rundă liberă.
 
Clasamente:
 
Liga a 4-a seniori: 1. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 76p, 2. CS Năvodari - 72p, 3. Viitorul Fântânele - 71p, 4. Gloria Albeşti - 66p, 5. Gloria Băneasa - 60p, 6. CS Lipniţa Carvăn - 60p, 7. CS Agigea - 58p, 8. CS Cumpăna - 57p, 9. Sparta Techirghiol - 51p, 10. FC Farul Constanţa - 48p, 11. CSO Ovidiu - 40p, 12. CS Eforie - 39p, 13. Axiopolis Cernavodă II - 33p, 14. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 25p, 15. Farul Tuzla - 24p, 16. Portul Constanţa - 23p, 17. CS Mihail Kogălniceanu - 18p, 18. Voinţa Valu lui Traian - 3p.
 
Liga a 4-a juniori: 1. Gloria Albeşti - 84p, 2. CS Năvodari - 84p, 3. Portul Constanţa - 81p, 4. FC Farul Constanţa - 77p, 5. Axiopolis Cernavodă II - 77p, 6. Sparta Techirghiol - 64p, 7. CS Poseidon 2 Mai Limanu - 55p, 8. Voinţa Valu lui Traian - 53p, 9. CS Mihail Kogălniceanu - 47p, 10. Gloria Băneasa - 44p, 11. Ştiinţa Acalab Poarta Albă - 44p, 12. Viitorul Fântânele - 29p, 13. CS Agigea - 26p, 14. CS Lipniţa Carvăn - 23p, 15. CS Eforie - 19p, 16. CSO Ovidiu - 17p, 17. Farul Tuzla - 10p, 18. CS Cumpăna - 6p.
 
Liga a 5-a: 1. Peştera - 67p, 2. Pecineaga - 64p, 3. Oltina - 59p, 4. Castelu - 58p, 5. Rasova - 53p, 6. Corbu - 50p, 7. Pelinu - 50p, 8. Comana - 47p, 9. Olimpia - 44p, 10. Mereni - 43p, 11. Tortoman - 41p, 12. Săcele - 38p, 13. Ion Corvin - 37p, 14. Nicolae Bălcescu - 30p, 15. Hârşova - 29p, 16. Murfatlar - 29p, 17. Târguşor - 22p, 18. Topraisar - 11p.
 
Liga a 6-a, seria Nord: 1. Crucea - 47p, 2. Cuza Vodă - 45p, 3. Mircea Vodă - 40p, 4. Ciobanu - 38p, 5. Mihai Viteazu - 35p, 6. Seimeni - 27p, 7. Ghindăreşti - 25p, 8. Pantelimon - 20p, 9. Siliştea - 17p, 10. Gârliciu - 16p, 11. Cogealac - 12p, 12. Emaus - 10p.
 
Liga a 6-a, seria Sud: 1. Viitorul Cobadin - 54p, 2. ITC - 48p, 3. Chirnogeni - 42p, 4. Lumina - 41p, 5. Cochirleni - 36p, 6. Negru Vodă - 34p, 7. AS Viişoara - 34p, 8. Independenţa - 23p, 9. Old Boys Cobadin - 20p, 10. Adamclisi - 16p, 11. AS Bărăganu - 11p, 12. Ostrov - 11p, 13. Flacăra Viişoara - 6p.
 
Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)
 
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii