Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
07:53 23 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal județul Constanța Rezultatele de la Liga a 5-a și clasamentele. Voința Săcele, scorul etapei

ro

27 Mar, 2024 10:35 1558 Marime text
 Inter Costinești
 
S-au disputat noi meciuri în Liga a 5-a de fotbal a județului Constanța.
 
Rezultatele au fost:
 
Seria Nord (etapa a 15-a)
 
Recolta Nicolae Bălcescu – Pescărușul Gârliciu 5-2
Litoral Sport 2022 Corbu – Real Năvodari 3-1
Arka Constanța – Flacăra Crucea 0-4
Voința Săcele – Speranța Castelu 10-0
Dacia Mircea Vodă – Înfrățirea 23 Cogealac 3-0
Viitorul Fântănele – CS Peștera 1-9.

Seria Sud (etapa a 17-a)
 
AS Viișoara – Unirea Topraisar 7-2
Șoimii Topraisar – Constructorul Topraisar 1-5
CS Negru Vodă – Inter Costinești 3-4
Voința Siminoc – AS Independența 4-1
AS Chirnogeni – Avântul Comana 1-6
Unirea 23 Cobadin – Aurora 23 August 0-1
   
Seria Vest (etapa a 17-a)
 
Sport Prim Oltina – Voința Cochirleni 3-0
Trophaeum Adamclisi – Gloria Băneasa II 3-3
Inter Ion Corvin – AS Ciocârlia 3-0
Axiopolis Cernavodă II – Marmura Deleni 1-0.
  
Clasamente
 
Seria Nord: 1. CS Peștera – 39p (14m), 2. Litoral Sport 2022 Corbu – 37p (15m), 3. Flacăra Crucea – 35p (15m), 4. Recolta Nicolae Bălcescu – 31p (14m), 5. Voința Săcele – 28p (15m), 6. Speranța Castelu – 25p (15m), 7. Dacia Mircea Vodă – 24p (15m), 8. Real Năvodari – 18p (15m), 9. Viitorul Fântânele – 12p (15m), 10. Înfrățirea 23 Cogealac – 11p (15m), 11. Pescărușul Gârliciu – 10p (15m), 12. Pescarul Ghindărești – 10p (14m), 13. AS Arka Constanța – 0p (15).   
 
Seria Sud: 1. Aurora 23 August – 38p (16m), 2. Inter Costinești – 33p (16m), 3. Avântul Comana – 32p (16m), 4. Gloria Albești – 30p (15m), 5. Voința Siminoc – 30p (16m), 6. Constructorul Topraisar – 29p (16m), 7. Unirea 23 Cobadin – 29p (16m), 8. AS Viișoara – 25p (16m), 9. Șoimii Topraisar – 25p (16m), 10. Progresul Osmancea – 21p (15m), 11. Unirea Topraisar – 13p (15m), 12. AS Independența – 10p (16m), 13. Luceafărul Amzacea – 10p (15m), 14. CS Negru Vodă – 7p (16m), 15. AS Chirnogeni – 2p (16m). 
 
Seria Vest: 1. Gloria Băneasa II – 39p (16m), 2. Inter Ion Corvin – 33p (17m), 3. Sport Prim Oltina – 30p (16m), 4. Trophaeum Adamclisi – 30p (17m), 5. Voința Cochirleni – 23p (17m), 6. AS Ciocârlia – 23p (17m), 7. Axiopolis Cernavodă II – 7p (17m), 8. Marmura Deleni – 6p (17m).
 
Sursa foto: Facebook (AS Inter Costinești)
 
Citește și:


Fotbal județul Constanța
Rezultatele de la Liga a 5-a și clasamentele
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii