Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
21:45 22 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal județul Constanța Liga a 5-a, rezultate și clasamente. Mai multe meciuri cu probleme în Seria Sud (GALERIE FOTO)

ro

27 May, 2024 12:00 1486 Marime text
CS Peștera 
S-au disputat noi partide în Liga a 5-a de fotbal a județului Constanța.
 
Iată rezultatele înregistrate:
 
Seria Nord (etapa a 23-a)
 
Speranța Castelu – Înfrățirea 23 Cogealac 3-0
Pescărușul Gârliciu – Viitorul Fântânele 4-4
Flacăra Crucea – CS Peștera 1-1
Real Năvodari – Pescarul Ghindărești 2-7
Recolta Nicolae Bălcescu – Dacia Mircea Vodă 2-3
Litoral Sport 2022 Corbu – Voința Săcele 2-2.
 
Seria Sud (etapa a 27-a)
 
Avântul Comana – AS Viișoara 3-5
Unirea 23 Cobadin – Șoimii Topraisar – meci întrerupt în minutul 74, la scorul de 1-o pentru gazde, după ce oaspeții au părăsit terenul
Aurora 23 August – CS Negru Vodă 6-2
Progresul Osmancea – Voința Siminoc 1-1
Unirea Topraisar – AS Chirnogeni 6-0
Luceafărul Amzacea – AS Independența – meci întrerupt în minutul 72 (la scorul de 1-0 pentru oaspeți), în urma unor incidente
Constructorul Topraisar – Inter Costinești – meci întrerupt în minutul 62, la scorul de 4-0 pentru gazde, după ce oaspeții au părăsit terenul
 
Seria Vest (etapa a 25-a)
 
Inter Ion Corvin – Voința Cochirleni 3-0
Sport Prim Oltina – Marmura Deleni 8-1
Axiopolis Cernavodă II – Gloria Băneasa II 4-2
Trophaeum Adamclisi – AS Ciocârlia 6-1.
 

Am dat-o în bară cu Crucea de 3X.  Am remizat cu muncitoarea echipă din Crucea după o partidă dominată de echipa noastră ! 1-1 cu Doru Baciu.

Mulțumim băieților de la Crucea pentru primirea făcută și respectul de care au dat dovadă!

Ne vedem duminică pe covorul verde de acasă, la ultima reprezentare a campionilor, unde reprezentanții AJF-ului ne vor înmâna medaliile de campioni și trofeul, se arată pe pagina de Facebook „Clubul Sportiv Peștera“.   


Clasamente
 
Seria Nord: 1. CS Peștera – 61p (22m), 2. Litoral Sport 2022 Corbu – 53p (22m), 3. Flacăra Crucea – 48p (21m), 4. Recolta Nicolae Bălcescu – 40p (21m), 5. Voința Săcele – 39p (21m), 6. Speranța Castelu – 37p (21m), 7. Dacia Mircea Vodă – 32p (21m), 8. Real Năvodari – 24p (21m), 9. Viitorul Fântânele – 19p (21m), 10. Pescărușul Gârliciu – 19p (21m), 11. Pescarul Ghindărești – 13p (21m), 12. Înfrățirea 23 Cogealac – 11p (22m), 13. AS Arka Constanța – 6p (21m).   
 
Seria Sud: 1. Aurora 23 August – 65p (26m), 2. Gloria Albești – 53p (25m), 3. Constructorul Topraisar – 50p (24m), 4. AS Viișoara – 49p (25m), 5. Avântul Comana – 48p (25m), 6. Unirea 23 Cobadin – 48p (25m), 7. Inter Costinești – 45p (24m), 8. Voința Siminoc – 40p (25m), 9. Șoimii Topraisar – 38p (24m), 10. Progresul Osmancea – 32p (26m), 11. Unirea Topraisar – 20p (25m), 12. CS Negru Vodă – 15p (25m), 13. AS Independența – 13p (24m), 14. Luceafărul Amzacea – 11p (24m), 15. AS Chirnogeni – 5p (25m). 
 
Seria Vest: 1. Gloria Băneasa II – 57p (24m), 2. Sport Prim Oltina – 51p (24m), 3. Inter Ion Corvin – 49p (25m), 4. Trophaeum Adamclisi – 46p (25m), 5. AS Ciocârlia – 31p (25m), 6. Voința Cochirleni – 23p (25m), 7. Axiopolis Cernavodă II – 19p (25m), 8. Marmura Deleni – 9p (25m).

Sursa foto: Facebook (Clubul Sportiv Peștera)

Citește și:


Fotbal județul Constanța
Liga a 5-a, rezultate și clasamente. Constructorul Topraisar, scorul etapei
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii