Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
05:31 23 07 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbal județul Constanța Liga a 5-a 2023/2024, rezultate și clasamente. Festivități pentru campioane (GALERIE FOTO)

ro

04 Jun, 2024 14:49 1454 Marime text
CS Peștera 
S-au disputat noi partide în Liga a 5-a de fotbal a județului Constanța.
 
Iată rezultatele înregistrate:

Seria Nord (etapa a 24-a)

Voința Săcele – Recolta Nicolae Bălcescu 3-4
Pescarul Ghindărești – Flacăra Crucea 1-4
Dacia Mircea Vodă – Pescărușul Gârliciu 4-6
CS Peștera – Speranța Castelu 5-2
Arka Constanța – Litoral Sport 2022 Corbu 0-7
Viitorul Fântânele – Real Năvodari 4-0
  
Seria Sud (etapa a 28-a)
 
AS Viișoara – Gloria Albești 2-2
Șoimii Topraisar – Aurora 23 August 2-1
CS Negru Vodă – Progresul Osmancea 5-1
Voința Siminoc – Unirea Topraisar 2-0
AS Chirnogeni – Luceafărul Amzacea 3-2
AS Independența – Constructorul Topraisar 0-4
Inter Costinești – Avântul Comana 2-2  

Seria Vest (etapa a 26-a)
 
Voința Cochirleni – Trophaeum Adamclisi 0-3
Sport Prim Oltina – Inter Ion Corvin 3-0
Marmura Deleni – Gloria Băneasa II 0-4
AS Ciocârlia – Axiopolis Cernavodă II 3-3.

Clasamente
 
Seria Nord: 1. CS Peștera – 67p (24m), 2. Litoral Sport 2022 Corbu – 56p (23m), 3. Flacăra Crucea – 51p (22m), 4. Recolta Nicolae Bălcescu – 43p (22m), 5. Voința Săcele – 39p (22m), 6. Speranța Castelu – 37p (22m), 7. Dacia Mircea Vodă – 32p (22m), 8. Real Năvodari – 24p (22m), 9. Viitorul Fântânele – 22p (22m), 10. Pescărușul Gârliciu – 22p (22m), 11. Pescarul Ghindărești – 16p (23m), 12. Înfrățirea 23 Cogealac – 11p (24m), 13. AS Arka Constanța – 6p (22m).   
 
Seria Sud: 1. Aurora 23 August – 65p (27m), 2. Constructorul Topraisar – 56p (26m), 3. Gloria Albești – 54p (26m), 4. Unirea 23 Cobadin – 51p (26m), 5. AS Viișoara – 50p (26m), 6. Avântul Comana – 49p (26m), 7. Inter Costinești – 46p (26m), 8. Voința Siminoc – 43p (26m), 9. Șoimii Topraisar – 41p (26m), 10. Progresul Osmancea – 32p (27m), 11. Unirea Topraisar – 20p (26m), 12. CS Negru Vodă – 18p (26m), 13. AS Independența – 13p (25m), 14. Luceafărul Amzacea – 11p (25m), 15. AS Chirnogeni – 8p (26m). 
 
Seria Vest: 1. Gloria Băneasa II – 63p (26m), 2. Sport Prim Oltina – 54p (25m), 3. Trophaeum Adamclisi – 49p (26m), 4. Inter Ion Corvin – 49p (26m), 5. AS Ciocârlia – 32p (26m), 6. Voința Cochirleni – 23p (28m), 7. Axiopolis Cernavodă II – 23p (27m), 8. Marmura Deleni – 9p (26m).

La finele meciului cu Speranța Castelu, CS Peștera a fost premiată pentru titlul de campioană în Seria Nord, primind tricourile, medaliile și trofeul de la reprezentanții Asociației Județene de Fotbal Constanța, Lucian Cîrjă (președinte) și Stere Guteanu (secretar general).  

O festivitate de premiere avusese loc, anterior, și pentru campioana din Seria Sud, Aurora 23 August, iar un eveniment similar, la finele acestei săptămâni, se va derula și pentru echipa care a câștigat Seria Vest, Gloria Băneasa II.  
 
Sursa foto: Facebook (Clubul Sportiv Peștera)

Citește și:

Fotbal județul Constanța
Liga a 5-a, rezultate și clasamente. Mai multe meciuri cu probleme în Seria Sud (GALERIE FOTO)
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii