Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
19:28 15 11 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul debutează în sezonul 2018/2019 al Ligii 1 la Ovidiu, contra nou-promovatei Dunărea Călăraşi

ro

05 Jul, 2018 14:12 1090 Marime text
Fosta campioană a României, FC Viitorul, va debuta în sezonul 2018/2019 al Ligii 1 la Ovidiu, contra nou-promovatei Dunărea Călăraşi.

În prima etapă se mai joacă meciurile:

Astra Giurgiu - FCSB
CSU Craiova - Poli Iaşi
Hermannstadt - Sepsi Sf. Gheorghe
CFR Cluj - FC Botoşani
Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna
Dinamo - FC Voluntari. 

În restul meciurilor din tur, FC Viitorul va juca astfel:

2. contra Concordiei Chiajna (în deplasare)
3. cu FC Voluntari (acasă)
4. cu Dinamo (în deplasare)
5. cu Gaz Metan Mediaş (a)
6. cu FCSB (a)
7. cu CFR Cluj (d)
8. cu Hermannstadt (a)
9. cu CSU Craiova (d)
10. cu Astra Giurgiu (a)
11. cu Poli Iaşi (d)
12. cu Sepsi Sf. Gheorghe (a)
13. cu FC Botoşani (d).

Programul complet al campionatului

Etapa 1 (22-22 iulie):

Astra Giurgiu - FCSB
CS Craiova - Poli Iași
FC Hermanstadt - Sepsi Sf. Gheorghe
CFR Cluj - FC Botoșani
FC Viitorul - Dunărea Călărași
Gaz Metan Mediaș - Concordia Chiajna
Dinamo - FC Voluntari

Etapa 2 (28-29 iulie):

Poli Iași - Astra Giurgiu
Sepsi Sf. Gheorghe - CS Craiova
FC Botoșani - FC Hermanstadt
Dunărea Călărași - CFR Cluj
Concordia Chiajna - FC Viitorul
FC Voluntari - Gaz Metan Mediaș
FCSB - Dinamo

Etapa 3 (4-5 august):

Astra Giurgiu - Sepsi Sf. Gheorghe
CS Craiova - FC Botoșani
FC Hermanstadt - Dunărea Călărași
CFR Cluj - Concordia Chiajna
FC Viitorul - FC Voluntari
Gaz Metan Mediaș - Dinamo
FCSB - Poli Iași

Etapa 4 (11-12 august):

FC Botoșani - Astra Giurgiu
Dunărea Călărași - CS Craiova
Concordia Chiajna - FC Hermanstadt
FC Voluntari - CFR Cluj
Dinamo - Viitorul
Sepsi Sf. Gheorghe - Poli Iași
Gaz Metan Mediaș - FCSB

Etapa 5 (18-19 august):

Astra Giurgiu - Dunărea Călărași
CS Craiova - Concordia Chiajna
FC Hermanstadt - FC Voluntari
CFR Cluj - Dinamo
Poli Iași - FC Botoșani
Viitorul - Gaz Metan Mediaș
FCSB - Sepsi Sf. Gheorghe

Etapa 6 (25-26 august):

Concordia Chiajna - Astra Giurgiu
FC Voluntari - CS Craiova
Dinamo - FC Hermanstadt
Dunărea Călărași - Poli Iași
Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj
FC Botoșani - Sepsi Sf. Gheorghe
FC Viitorul - FCSB

Etapa 7 (1-2 septembrie):

Astra Giurgiu - FC Voluntari
CS Craiova - Dinamo
Poli Iași - Concordia Chiajna
FC Hermanstadt - Gaz Metan Mediaș
Sepsi Sf. Gheorghe - Dunărea Călărași
CFR Cluj - FC Viitorul
FCSB - FC Botoșani

Etapa 8 (15-16 septembrie):

Dinamo - Astra Giurgiu
FC Voluntari - Poli Iași
Gaz Metan Mediaș - CS Craiova
Concordia Chiajna - Sepsi Sf. Gheorghe
FC Viitorul - FC Hermanstadt
Dunărea Călărași - FC Botoșani
CFR Cluj - FCSB

Etapa 9 (22-23 septembrie):

Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaș
Poli Iași - Dinamo
Sepsi Sf. Gheorghe - FC Voluntari
CS Craiova - FC Viitorul
FC Botoșani - Concordia Chiajna
FC Hermanstadt - CFR Cluj
FCSB - Dunărea Călărași

Etapa 10 (29-30 septembrie):

FC Viitorul - Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaș - Poli Iași
Dinamo - Sepsi Sf. Gheorghe
FC Voluntari - FC Botoșani
CFR Cluj - CS Craiova
Concordia Chiajna - Dunărea Călărași
FC Hermanstadt - FCSB

Etapa 11 (6-7 octombrie):

Astra Giurgiu - CFR Cluj
Poli Iași - FC Viitorul
Sepsi Sf. Gheorghe - Gaz Metan Mediaș
FC Botoșani - Dinamo
Dunărea Călărași - FC Voluntari
CS Craiova - FC Hermanstadt
FCSB - Chiajna

Etapa 12 (20-21 octombrie):

FC Hermanstadt - Astra Giurgiu
CFR Cluj - Poli Iași
FC Viitorul - Sepsi Sf. Gheorghe
Gaz Metan Mediaș - FC Botoșani
Dinamo - Dunărea Călărași
FC Voluntari - Concordia Chiajna
CS Craiova - FCSB

Etapa 13 (27-28 octombrie):

Astra Giurgiu - CS Craiova
Poli Iași - FC Hermanstadt
Sepsi Sf. Gheorghe - CFR Cluj
FC Botoșani - Viitorul
Dunărea Călărași - Gaz Metan Mediaș
Concordia Chiajna - Dinamo
FCSB - FC Voluntari

Etapa 14 (3-4 noiembrie):

FCSB - Astra Giurgiu
Poli Iași - U Craiova
Sepsi Sf. Gheorghe - FC Hermanstadt
FC Botoșani - CFR Cluj
Dunărea Călărași - FC Viitorul
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș
FC Voluntari - Dinamo

Etapa 15 (10-11 noiembrie):

Astra Giurgiu - Poli Iași
U Craiova - Sepsi Sf. Gheorghe
FC Hermanstadt - FC Botoșani
CFR Cluj - Dunărea Călărași
FC Viitorul - Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari
Dinamo - FCSB

Etapa 16 (24-25 noiembrie):

Sepsi Sf. Gheorghe - Astra Giurgiu
FC Botoșani - U Craiova
Dunărea Călărași - FC Hermanstadt
Concordia Chiajna - CFR Cluj
FC Voluntari - FC Viitorul
Dinamo - Gaz Metan Mediaș
Poli Iași - FCSB

Etapa 17 (1-2 decembrie):

Astra Giurgiu - FC Botoșani
U Craiova - Dunărea Călărași
FC Hermanstadt - Concordia Chiajna
CFR Cluj - FC Voluntari
FC Viitorul - Dinamo
Poli Iași - Sepsi Sf. Gheorghe
FCSB - Gaz Metan Mediaș

Etapa 18 (5-6 decembrie):

Dunărea Călărași - Astra Giurgiu
Concordia Chiajna - U Craiova
FC Voluntari - FC Hermanstadt
Dinamo - CFR Cluj
FC Botoșani - Poli Iași
Gaz Metan Mediaș - FC Viitorul
Sepsi Sf. Gheorghe - FCSB

Etapa 19 (8-9 decembrie):

Astra Giurgiu - Concordia Chiajna
U Craiova - FC Voluntari
FC Hermanstadt - Dinamo
Poli Iași - Dunărea Călărași
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaș
Sepsi Sf. Gheorghe - FC Botoșani
FCSB - FC Viitorul

Etapa 20 (15-16 decembrie):

FC Voluntari - Astra Giurgiu
Dinamo - U Craiova
Concordia Craiova - Poli Iași
Gaz Metan Mediaș - FC Hermanstadt
Dunărea Călărași - Sepsi Sf. Gheorghe
FC Viitorul - CFR Cluj
FC Botoșani - FCSB

Etapa 21 (20-21 decembrie 2018):

Astra Giurgiu - Dinamo
Poli Iași - FC Voluntari
U Craiova - Gaz Metan Mediaș
Sepsi Sf. Gheorghe - Concordia Chiajna
FC Hermanstadt - FC Viitorul
FC Botoșani - Dunărea Călărași
FCSB - CFR Cluj

Etapa 22 (2-3 februarie 2019)

Gaz Metan Mediaș - Astra Giurgiu
Dinamo - Poli Iași
FC Voluntari - Sepsi Sf. Gheorghe
FC Viitorul - U Craiova
Concordia Chiajna - FC Botoșani
CFR Cluj - FC Hermanstadt
Dunărea Călărași - FCSB

Etapa 23 (9-10 februarie 2019):

Astra Giurgiu - FC Viitorul
Poli Iași - Gaz Metan Mediaș
Sepsi Sf. Gheorghe - Dinamo
FC Botoșani - FC Voluntari
U Craiova - CFR Cluj
Dunărea Călărași - Concordia Chiajna
FCSB - FC Hermanstadt

Etapa 24 (16-17 februarie 2019):

CFR Cluj - Astra Giurgiu
FC Viitorul - Poli Iași
Gaz Metan Mediaș - Sepsi Sf. Gheorghe
Dinamo - FC Botoșani
FC Voluntari - Dunărea Călărași
FC Hermanstadt - U Craiova
Concordia Chiajna - FCSB

Etapa 25 (23-24 februarie 2019):

Astra Giurgiu - FC Hermanstadt
Poli Iași - CFR Cluj
Sepsi Sf. Gheorghe - FC Viitorul
FC Botoșani - Gaz Metan Mediaș
Dunărea Călărași - Dinamo
Concordia Chiajna - FC Voluntari
FCSB - U Craiova

Etapa 26 (2-3 martie 2019)

U Craiova - Astra Giurgiu
FC Hermanstadt - Poli Iași
CFR Cluj - Sepsi Sf. Gheorghe
FC Viitorul - FC Botoșani
Gaz Metan Mediaș - Dunărea Călărași
Dinamo - Concordia Chiajna
FC Voluntari - FCSB

Sursa foto (cu rol ilustrativ): ZIUA de Constanţa

Ti-a placut articolul?

Comentarii