06:56 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Constanta a debutat cu un egal

28 Mar, 2005 00:00 673 Marime text
In prima etapa a turneului play-off, Futsal Club Constanta a evoluat in deplasare la ocupanta locului trei la sfarsitul sezonului regulat, A.S Odorheiu Secuiesc. La capatul unei partide deosebit de tensionate, in care jucatorii celor doua echipe au luptat pana in ultima clipa pentru obtinerea celor trei puncte puse in joc, partida s-a terminat la egalitate, scor 3-3. Gazdele au inceput mult mai bine confruntarea din aceasta prima runda si impulsionate de public au trecut repede in avantaj. Prima repriza a fost dealtfel, dominata de catre gazde, care au intrat la cabine cu un avantaj de doua goluri, scor 3-1. Dupa pauza insa, constantenii au trecut la carma jocului si au revenit pe tabela dupa un joc spectaculos, in care si-au dominat adversarii. Formatia pregatita de Stelica Damasaru ar fi putut obtine chiar victoria insa, asa cum declara tehnicianul "marinarilor", brigada de arbitrii s-a opus acestui lucru. Golurile celor de pe litoral au fost opera lui Dumitru Stoica (2) si Raj Carauleanu. Asadar, acest rezultat de egalitate, ofera un bun moral constantenilor in perspectiva uratoarei partide pe care o vor disputa tot in deplasare, la Craiova, in compania celor de la Energoconstruct.