14:55 07 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanța Adrian Mazilu, marcator în România - Serbia, la Under-18. Șase „marinari“ convocați

29 Oct, 2022 16:31 1834 Marime text
  • Întâlnirile au avut loc la Timișoara și s-au încheiat cu bilanț favorabil tricolorilor.

Șase tineri fotbaliști de la Farul Constanța a avut la dispoziție Daniel Mogoșanu, selecționerul echipei naționale Under-18 a României (jucători născuți după 1 ianuarie 2005) pentru cele două meciuri de verificare susținute în compania echipei similare a Serbiei.

Întâlnirile au avut loc la Timișoara și s-au încheiat cu bilanț favorabil tricolorilor, care au înregistrat un egal (1-1, în prima partidă) și o victorie (3-1, la revanșă). Fotbaliștii convocați de la Farul Constanța au fost: Vlad Răfăilă (portar), Mario Aioanei (fundaș dreapta), Alin Ștefănescu (fundaș central), Cosmin Costea (mijlocaș), Adrian Mazilu (atacant) și Patrick Dulcea (atacant). Adrian Mazilu și-a trecut numele pe lista marcatorilor, înscriind golul de 2-0 în victoria cu 3-1.

Adrian Mazilu - a fost titular și a jucat tot meciul;
Patrick Dulcea - a intrat pe teren în minutul 85.

România U18 - Serbia U18 3-1

Vlad Răfăilă - nu a jucat;
Alin Ștefănescu - a intrat pe teren în minutul 75;
Adrian Mazilu - a fost titular, a înscris golul de 2-0 în minutul 44 și a jucat până în minutul 90+2;
Patrick Dulcea - a fost titular și a jucat până la pauză.

Sursa foto: frf.ro

Andrei Borza și Ștefan Duțu, de la Farul Constanța, la Turul de Elită cu România Under-19. Enes Sali și Adrian Mazilu, goluri sub tricolor (GALERIE FOTO)