05:35 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Astra Giurgiu a câştigat Supercupa României, după ce a învins CFR Cluj cu 1-0

16 Jul, 2016 22:18 1732 Marime text
În această seară, se desfăşoară meciul de fotbal  din Supercupa României dintre Astra Giurgiu şi CFR Cluj.

UPDATE, ora 23:51
Astra Giurgiu a câştigat Supercupa României, după ce a învins CFR Cluj cu un scor de 1-0 într-un meci disputat în mare parte pe o ploaie torenţială. De menţionat că, la pauză, scorul dintre cele două echipe era 0-0. Important de precizat ar mai fi şi faptul că meciul a fost oprit în timpul primei reprize timp de trei minute, din cauza ploii torenţiale.

Meciul are loc pe Cluj Arena din Cluj-Napoca. Iată echipele de start:

Astra: 1. Lung — 32. Vangjeli, 2. Geraldo, 4. Fabricio Silva, 13. Junior Morais (căpitan) — 31. Alex Ioniță, 20. Lovin, 23. Boldrin — 24. Boudjemaa, 80. Teixeira, 91. De Amorim. Antrenor: Cristian Petre.
Rezerve: 12. Gavrilaș — 11. Florea, 14. Moise, 15. Oros, 19. Mansaly, 77. Stan, 96. Balaure

CFR Cluj: 28. Marc — 22. Tiago Lopes, 6. Larie, 30. Andrei Mureșan, 45. Camora (căpitan) — 17. Jakolis, 10. Petrucci, 25. Juan Carlos, 7. Păun — 21. Negruț, 26. Bud. Antrenor: Vasile Miriuță.
Rezerve: 1. Mincă — 4. Horj, 9. Guimaraes, 11. Cr. Lopez, 14. Tînc, 16. Vereș, 19. Nouvier